Predposledný duel majstrovskej sezóny. El Maestro: Nie je tu žiadny tlak

Predposledný duel majstrovskej sezóny. El Maestro: Nie je tu žiadny tlak

V deviatom kole nadstavbovej časti o titul vycestujú novopečení majstri na pôdu minuloročných.

Napriek zostávajúcim dvom fortunaligovým kolám je o novom majstrovi rozhodnuté. Andeli spečatili oslavy titulu v ostatnom domácom súboji s Dunajskou Stredou. Po premenenej penalte Borisa Godála a góle Marvina Egha sa červeno-čírni radovali z víťazstva 2:0.

"Teraz je najdôležitejšie, aby sme si najbližšie dva týždne spoločne užili. Tento rok je neuveriteľne fantastický. Viac ako všetci čakali. Veľmi sa teším, že sme každý deň spolu. Sme majstri, vidím svojich hráčov. Na tréningoch je skvelá atmosféra. Bavíme sa, jednoducho užívame," zdôraznil tréner Nestor El Maestro.

Súboj Spartaka so Źilinou sľubuje vždy špeciálny náboj, tentoraz bude ale všetko inak.

"Nastúpime bez akéhokoľvek tlaku. Je to takmer ako tréningový súboj. V druhej časti sme hrali pod neuveriteľným tlakom, s ktorým sme sa vyrovnali veľmi dobre. Teraz tu nie je žiadny. Liga sa pre nás skončila. Dúfam, že budeme hrať ešte lepšie. Musíme však počkať a uvidíme," pokračuje El Maestro

V stretnutí sa s určitosťou nepredstaví pravý obranca Andrej Kadlec, ktorému Disciplinárna komisia SFZ udelila trojtýždňový trest. Naopak Čanturišvilimu zrušili neoprávnenú červenú kartu.

"Po Dunajskej Strede sme mali veľkú oslavu, užil si ju každý. Bolo to úžasné. Následne sme trénovali normálne, pretože tréner od nás stále požaduje, aby sme boli seriózni. Sú pred nami dve stretnutia. Tlak na nás nie je. Som si istý, že predvedieme lepší výkon, môžeme hrať ľahšie i s väčším riskovaním," prezradil sedemgólový útočník Marvin Egho.

Oba celky nastúpia proti sebe v aktuálnej sezóne po štvrtý raz. V predchádzajúcich troch zvíťazili dvakrát žlto-zelení a na Štadióne Antona Malatinského sa zrodila bezgólová remíza. Od posledného vzájomného duelu sa zmenilo niekoľko vecí. Trnava je majstrom a Žilinčania majú nového trénera. Adriána Guľu, ktorý prevzal reprezentačné kormidlo dvadsaťjednotky, nahradil domáci Jaroslav Kentoš.

"Budeme sa snažiť hrať koncentrovane a seriózne. Máme zodpovednosť k lige, súťaži a tiež ostatným mužstvám. Zápasy odohráme tak, ako celú sezónu," povedal Nestor.

Zverenci Nestora El Maestra by sa s úspešnou sezónou radi rozlúčili víťazstvami.

"Pod tlakom budú naši súperi, nie my. Verím, že budeme bojovať ako v každom dueli v aktuálnej sezóne a ukončíme to víťazne," uzavrel Egho.

Súboj v Žiline sa hrá o 17.45 hod. Vstupenky bude pred vstupom do sektora hostí predávať koordinátor pre styk s fanúšikmi Branislav Fišera.

aktuálne na spartak.sk