Predstavujeme súpera: HŠK ZRINJSKI MOSTAR

Predstavujeme súpera: HŠK ZRINJSKI MOSTAR

Hrvatski športski klub Zrinjski Mostar sídli v meste Mostar v Bosne a Hercegovine. Mužstvo hrá v krajine najvyššiu súťaž. V posledných rokoch patrí k jedným z najlepších tímov.

Klub založila chorvátska mládež v roku 1905. V Bosne a Hercegovine je najstarším futbalovým tímom. Po druhej svetovej vojne boli v Juhoslovanskej socialistickej federatívnej republike zakázané všetky kluby, ktoré sa zúčastnili vojnovej Prvej HNL, pričom Zrinjski bol jedným z nich. Zákaz trval od roku 1945 do roku 1992.

Po tom, čo sa Bosna a Hercegovina stala nezávislým štátom, Zrinjski bol obnovený. To sa stalo v roku 1992 v Medžugorí. Vďaka prebiehajúcej vojne v prvých dvoch rokoch Zrinjski hral iba priateľské zápasy, väčšinou v Hercegovine a v Chorvátsku, ale aj v Kanade a Nemecku. V roku 1994 pomohol Zrinjski spolu s ďalšími chorvátskymi klubmi z Bosny a Hercegoviny vytvoriť futbalovú federáciu FF BaH. Klub hral v prvej lige sedem sezón a bol v priebehu týchto rokov jedným z najlepších tímov. V roku 1998 sa Zrinjski zúčastnil prvých play-off s bosnianskymi tímami. V roku 2000 sa do Premier League po prvýkrát zapojili bosnianske a chorvátske kluby a Zrinjski bol jedným z klubov, ktorý hrá v lige dodnes. Srbské kluby sa pripojili v roku 2002.

O tri roky neskôr oslávil Zrinjski svoj prvý titul majstra Bosny a Hercegoviny, s výrazným náskokom pred Željezničarom Sarajevo. Mnohí z hviezdnych hráčov Zrinjski po sezóne opustili tím. Výsledkom bolo, že mužstvo nehralo na začiatku sezóny dobre a bolo prekvapivo vyradené z Ligy majstrov v prvom predkole luxemburským tímom F91 Dudelange. Ostatný, šiesty majstrovský primát, pridali hráči v uplynulom ročníku. Bol ich tretí v rade, čo sa v krajine nikomu nepodarilo.

Zrinjski hrá svoje zápasy na štadióne pod Bijelim Brijegom. Štadión bol postavený v roku 1971 a Velež ho používal do roku 1991. Kapacita štadióna je dnes 8 000 miest na sedenie (bývalých 20 000 prevažne na státie). Bol to druhý najväčší štadión v Bosne a Hercegovine (pred umiestnením sedadiel) po štadióne Asima Ferhatovića v Sarajeve, na ktorom hral Spartak proti FKS.

V malom Ríme už na začiatku týždňa

Výprava vedená trénerom Antem Mišem letela pravidelnou linkou zo Sarajeva už v pondelok pred poludním. Do Trnavy pricestoval Zrinjski Mostar krátko po šestnástej. V utorok ráno si prezreli mesto. Večer sú na programe tlačové konferencie a predzápasové tréningy. Konferenciu si môžete pozrieť naživo vďaka Spartak TV na jej klubovom YouTube kanáli:

Duel sa hrá v stredu od 18.00 hod na Štadióne Antona Malatinského. Bez divákov.

aktuálne na spartak.sk