Prípravka U11 na turnaji v nemeckom Dusseldorfe

Prípravka U11 na turnaji v nemeckom Dusseldorfe

​Naša najstaršia prípravka sa počas uplynulého víkendu zúčastnila kvalitne obsadeného turnaja Provinzial U11 Cup v nemeckom Dusseldorfe.

Medzi 230 účastníkmi štartovali tímy ako Juventus Turín, Inter Miláno, Manchester City, PSV Eindhoven a ďalší. Splniť turnajový cieľ a postúpiť medzi 16 najlepších tímov sa našim síce nepodarilo, reklamu Spartaku však spravili určite pozitívnu.

"Turnaj bol dvojdňový. Počas prvého dňa sa tímy rozdelili do 46 skupín po 5 tímov, kde bojovali o postup a následné rozdelenie do skupín pre druhý hrací deň turnaja. Už počas prvého dňa sa naši hráči stretli s tímami ako VFL Bochum, či španielskym Deportivom La Coruňa. Práve vo vzájomnom zápase s Deportivom sa rozhodovalo o postupujúcom do hlavnej časti turnaja. Zápas so španielskym celkom naši zvládli víťazne a prebojovali sa tak medzi najlepšie tímy."

Hlavný turnaj sa hral v akadémii Fortuny Dusseldorf, len pár metrov od hlavného štadióna. V základnej skupine si naši hráči postupne zmerali sily s Malmom (remíza), Feyenoordom Rotterdam (prehra) a Manchestrom City (výhra).

"Pre hráčov bola táto skupina veľkou školou, takéto zápasy predsa nehrávajú každý deň. Najväčším zážitkom bolo samozrejme víťazstvo nad Manchestrom City, po ktorom ale u hráčov zavládli zmiešané pocity. V prvej chvíli to bola obrovská radosť, no kedže sme na základe vzájomného zápasu s Feyenoordom nepostúpili do bojov o tie najvyššie priečky, prišiel vzápätí veľký smútok. Aj pre mňa ako trénera boli nezabudnuteľné chvíle, keď som videl našich hráčov smútiť po víťazstve nad Man. City. Za zmienku tiež stoja víťazstvá nad Blackburnom Rovers, 1. FC Kaiserslautern či remíza s domácimi hráčmi z Duseldorfu."

" Každý jeden člen nášho červeno čírneho tímu si zaslúži veľkú pochvalu. Hráči hrdo a vzorne reprezentovali klub, pričom podali množstvo skvelých výkonov. Rodičia, ktorí s nami cestovali, chlapcom vytvorili skvelú atmosféru a boli im nápomocní počas celého turnaja. Na záver nesmiem zabudnúť na vedúceho a asistenta trénera v jednej osobe, Jara Daniela, ktorý celý tento turnaj organizačne zastrešil a aj vďaka jeho osobe mohli hráči získať všetky tieto ohromné skúsenosti a skvelé zážitky, za čo mu od všetkých patrí obrovské poďakovanie," uzavrel tréner U11 Jozef Danko.

aktuálne na spartak.sk