Program jari je známy, Fortuna liga začína 17. februára a končí 19. mája

Program jari je známy, Fortuna liga začína 17. februára a končí 19. mája

Jarná časť Fortuna ligy odštartuje 17. februára a skončí 19. mája.

Odveta súťaže bude veľmi krátka, potrvá len tri mesiace. Počas nej sa odohrajú tri zápasy základnej časti. Po nich sa liga rozdelí na dve skupiny - prvá šestka bude hrať o majstra a druhá o záchranu. Pripomíname, že body nahraté zo základnej časti všetkým tímom zostanú.

V nadstavbovej časti oboch skupín čaká kluby pri systéme každý s každým desať zápasov, po päť doma a vonku. Víťaz ligy sa stane majstrom, s právom účasti v Lige majstrov, druhý a tretí tím bude štartovať v Európskej lige. Šancu zahrať si druhú európsku súťaž budú mať aj celky na štvrtom až siedmom mieste. A to v prípade, že víťaz Slovnaft Cupu bude v tabuľke do tretieho miesta. Vtedy by prišli na rad barážové zápasy. Štvrtý by sa stretol so siedmym a piaty so šiestym. Výhodu domáceho zápasu bude mať lepšie postavený klub. Víťazi sa potom stretnú o jedno miesto zaručujúce štart v Európskej lige. Znova sa bude hrať na jeden zápas a to na štadióne lepšie umiestneného tímu po skončení súťaže. Posledný klub skupiny o záchranu zostúpi do druhej ligy, predposledný zohrá barážové zápasy s druhým celkom druhej ligy o zotrvanie, resp. postup do Fortuna ligy.

V jarnej časti bude priestor aj pre Slovnaft Cup. Štvrťfinále sa hrá na jeden zápas, Spartak privíta doma 13. marca Dunajskú Stredu. Semifinále sa bude hrať už na dva zápasy, ten prvý je na programe 3. apríla a druhý 17. apríla. Finále Slovnaft Cupu bude 1. mája v Trnave.

TERMÍNOVNÍK JARI
aktuálne na spartak.sk