Úspešný a pozitívny projekt „Andeli deťom“ ukončil rok 2016 na „spartakovskej škole“ Kornela Mahra. Nielen deti, pani učiteľky, ale aj Adam Jakubech, Matúš Čonka a Anton Sloboda odchádzali nabití pozitívnou energiou.

Škola nie je pre Spartak žiadnou neznámou, veď niekoľko hráčov navštevuje športové triedy a mládežnícki tréneri ako napríklad Tomáš Bartoš či Patrik Malý na spomínanej Základnej škole Kornela Mahra vyučujú.

„Bola to výborná akcia, ktorá sa deťom páčila. Tým, že máme športové triedy pre futbalistov, verím, že sa cítili ako doma. Sme veľmi radi, že sa naši žiaci mohli stretnúť so svojimi idolmi,“ neskrývala radosť zástupkyňa riaditeľa Lea Vretenárová.

Už počas príchodu hráčov ich žiaci vítali búrlivým potleskom. V priebehu hodiny sa mali možnosť pýtať rôzne otázky, na ktoré Sloboda, Čonka a Jakubech bez problémov odpovedali. Žiakov zaujímali najmä ich známky na škole, či tam radi chodili, aké majú autá a tiež pocity po prehre so Žilinou. Ďalšie boli o ich vzoroch, zápase so Slovanom, ale napríklad aj taká, kedy bude Adam chytať v Reale Madrid, teda vo svojom obľúbenom klube. Mladý strážca svätyne vtipne reagoval, že je to nereálne, jedine ak v známej hre FIFA.

„Určite je to príjemné, keď prídeme a urobíme deckám radosť. Každá takáto akcia, ktorá padne na úrodnú pôdu, má zmysel. Niečo podobné som zažil hlavne v Poľsku, kde ten marketing bol taktiež na vyššej úrovni. Do týždňa sme často chodili do škôl, nemocníc a rôznych domovov,“ prezradil Anton Sloboda.

Po diskusii nasledovali súťaže v žonglovaní a triafaní lopty medzi stoličky. Každý, kto sa zapojil, získal mikulášske a vianočné darčeky od oficiálneho fanshopu Spartaka Trnava. Nechýbalo rozdávanie autogramov a fotenie.

„Možno je to klišé, pretože vždy chodíme po školách a hovoríme, že táto bola najlepšia, no Základná škola K. Mahra patrí skutočne medzi najlepšie. Máme tu našich prípravkárov, padali veľmi zaujímavé otázky. Chalani sa cítili naozaj dobre,“ dodalna záver PR a event manažér klubu Marek Ondrejka.

Na záver hráči spolu s manažmentom klubu prijali pozvanie na obed v školskej jedálni. Všetci si pochutili na výborných francúzskych zemiakoch. Ako ešte prezradil Marek Ondrejka, projekt bude určite pokračovať aj v novom roku, keďže je to veľmi dobrý formát ako vyvíjať a pestovať v deťoch klubizmus.