Proti Michalovciam koncentrovane. Greššák: Je to dôležitý zápas

Proti Michalovciam koncentrovane. Greššák: Je to dôležitý zápas

Po náročnom dueli v Belehrade čaká andelov štvrté ligové kolo Fortuna ligy.

V ňom zverenci Radoslava Látala privítajú na Štadióne Antona Malatinského futbalistov Michaloviec. Mužstvo, ktoré andeli v majstrovskej sezóne v oboch prípadoch porazili. Doma po góle Pekára 1:0, vonku rozdielom triedy 3:0.

"Ide o rovnako dôležité stretnutie ako predkolá Ligy majstrov. Je to liga, vďaka nej a tomu, čo sme uhrali minulý rok, môžeme byť v najprestížnejšej klubovej súťaži. Musíme hrať zodpovedne," uviedol Lukáš Greššák.

Spartakovci pôjdu do stretnutia v dobrej nálade, v týždni sa im podarilo získať cennú remízu do odvety tretieho predkola Ligy majstrov. Na pôde Crvenej Zvezdy Belehrad remizovali 1:1. Dôležitý presný zásah strelil Erik Grendel.

"Druhý deň po návrate som na chalanoch videl, že atmosféra je naozaj dobrá. Musíme však do nich dostať, aby nezabudli na Michalovce. Vieme, o čo sa hrá v utorok, každý na to myslí. Treba sa ale koncentrovať a prepnúť na domácu súťaž," prízvukuje tréner Látal.

Napriek pozitívnemu nasadeniu v Lige majstrov sa Spartaku vo Fortuna lige nedarí podľa predstáv. Z troch duelov získali tri body. So Senicou i Podbrezovou ťahali červeno-čírni za kratší koniec, ViOn porazili 1:0.

"Ťažko povedať, prečo nám to nejde aj v lige. Chceme vyhrávať, zbierať body. Prikladáme tomu rovnakú vážnosť ako Lige majstrov, ale akosi to nevychádza," pokrčil plecami Greššák.

Výkony v najvyššej slovenskej súťaži trápia i trénerský kolektív. "Žiaľ, zostava sa mení. Prichádzajú zranenia, hráčov musíme šetriť. Dali sme si za cieľ dostať sa čo najďalej v Lige majstrov. Podarilo sa. Na margo toho trpíme vo Fortuna lige," zdôraznil Radoslav Látal.

Ostatné tretie kolo jeho zverencom nevyšlo. Spartak prehral v Podbrezovej. Zemplíčania sú na poslednom mieste. Na prvý bod v novej sezóne stále čakajú.

"Nebolo to ako v Senici, kde sme vybuchli. Na Horehroní bol náš výkon v prvom dejstve dobrý. Nepremenili sme ale šance, prišla hrubá chyba a pykali sme. Následne sme už duel nedobehli," vrátil sa k poslednému ligovému vystúpeniu kormidelník Látal.

Futbalistov z malého Ríma čaká od začiatku sezóny deviaty zápas. Z historického hľadiska nastúpi Spartak proti Michalovciam deviatykrát. Zaujímavosťou je, že sa ani raz nezrodila remíza. V piatich prípadoch bodovali naplno andeli, v troch Michalovce.

"Súper má kvalitné družstvo. Ukázali nám to aj v minulom ročníku. Vedia hrať kombinačne, držať loptu. Musíme sa sústrediť hlavne na seba. Potrebujeme podať stopercentný výkon, aby sme to zvládli," uzavrel Lukáš Greššák.

Súboj má v sobotu výkop o 19.00 hod.

aktuálne na spartak.sk