Spartakovci vyzvú Záhorákov v priebehu troch týždňov v treťom vzájomnom stretnutí.

Pomerne netradičná a zaujímavá vec, pretože oba celky sa stretnú v aktuálnom ročníku ešte raz – krátko po finále Slovnaft Cup-u. Práve vďaka lepšie zvládnutému dvojzápasu so Senicou si ho zahrajú zverenci Michala Ščasného.

„V takýchto prípadoch hľadá človek ťažko niečo, s čím by sa navzájom prekvapil. Vieme o sebe všetko. Doma chceme zvíťaziť. Dvakrát po sebe sa nám to nepodarilo. Už by sa patrilo, aby sme duel zvládli a pripísali si tri body,“ uviedol skúsený stopér Spartaka Marek Janečka.

Na domáce víťazstvo čakajú futbalisti z malého Ríma od konca februára, keď sa im podarilo zdolať Dunajskú Stredu. So Zlatými Moravcami ťahali za kratší koniec a s Nitrou remizovali 1:1. Celkovo majú v skupine o záchranu andeli na konte najviac domácich bodov spomedzi všetkých (23, pozn. red.). Z trinástich súbojov vyhrali sedem, prehrali štyri a dvakrát si body delili.

„Je to ďalšie veľmi dôležité stretnutie, pretože stále nemáme v tabuľke toľko bodov, aby sme sa cítili komfortne. Musíme zabojovať, aby sa na nás súperi nedotiahli úplne. Keď to v sobotu zvládneme, môžeme sa relatívne dostať nie do pohody, ale pokojnejšej atmosféry pred finále,“ uviedol tréner Michal Ščasný.


V Trnave privíta v sobotu podvečer siedmy celok posledný – dvanásty. Seničania bojujú o záchranu. Tabuľka je však vyrovnaná, bodové odstupy nie sú veľké. Spartak vedie o bod pred Nitrou. Záhoráci strácajú momentálne na záchranu dva body.

„Môžeme sa prekvapiť akurát zmenou herného systému či hráčskym zložením. Spôsob hry ale zostáva rovnaký, aj keď Senica na nás vyrukovala so štyrmi obrancami a naposledy s tromi. Mužstvá sa navzájom poznajú. Rozhodujúce budú detaily,“ pokračuje Ščasný.

Jeho hráči chcú nielen získať tri body, ale najmä prelomiť strelecké trápenie. V ostatných piatich dueloch sa presadili len dvakrát.

„Bolo by pekné, ak by sa nám podarilo strelecky presadiť a na konci sa spoločne radovať. Samotný zápas ukáže, vieme, kde robíme chyby, kde nás tlačí topánka. Je na nás, či to dokážeme využiť. Veľa gólov v našich súbojoch nepadá. Nepredpokladám, že to bude aj teraz nejaká prestrelka,“ zdôraznil Janečka.

Z historického hľadiska na seba tímy narazia v dvadsiatom deviatom vystúpení. Bilanciu vedie s dvanástimi víťazstvami Spartak. Senica ho o všetky obrala v deviatich. Zmierlivo sa rozišli sedemkrát.

„Kto spraví menej chýb a bude hladnejší po zisku troch bodoch, uspeje. Pohár ukázal, že jeden aj druhý klub vie zabojovať i siahnuť si na dno svojich síl. Bude to určite nepríjemné. Musíme sa pripraviť ako stále,“ upozorňuje hlavný kormidelník andelov.

Sobotný súboj sa dá označiť z pohľadu oboch za „šesťbodový“. „Určite. V tabuľke je to nabité. V prípade výhry by sme si spravili rozdiel na Senicu a tiež Moravce. Uvidíme, ako dopadnú ostatní. Keď to zvládneme, mali by sme mať dostatok bodov na to, aby sme sa mohli sústrediť na ďalšie zápolenia, najmä pohár,“ uzavrel Marek Janečka.

Stretnutie má v sobotu výkop o 17.00 hod. Vstupenky sú v predaji vo fanshope a online na www.cityarena.maxiticket.sk