Prvé tri body dodajú sebavedomie, Jakubech: Bolo to o bojovnosti a šťastí

Prvé tri body dodajú sebavedomie, Jakubech: Bolo to o bojovnosti a šťastí

Hráči Spartaka čakali na gól dlhých 349 minút. Z gólovej impotencie ich vykúpil Kubilay Yilmaz, pre ktorého to bol premiérový presný zásah v trnavských farbách. Vďaka nemu prišla Podbrezová o domácu, osemnásťzápasovú neporaziteľnosť. K duelu sa vraciame pohľadom trénera Karhana, brankára Adama Jakubecha a strelca Yilmaza.

Po troch stretnutiach, z ktorých si andeli pripísali iba jeden bod za bezgólovú remízu na pôde Zlatých Moraviec, sú tri body z Podbrezovej veľmi cenné. Nielenže majú cenu zlata v boji o Európsku ligu, no sú potrebné i pre sebavedomie samotných hráčov.

"Myslím si, že to bolo vidieť aj na ihrisku po strelenom góle, veľmi sme sa z neho tešili, pretože nám chýbal. Verím, že sa teraz všetko zlomí a pôjde to. Takýto zápas nás môže iba nakopnúť," uviedol v mixzóne spokojný brankár Adam Jakubech.

Dvadsaťročný strážca spartakovskej svätyne bol jednou z hlavných postáv stretnutia. V predchádzajúcich kolách mu šťastena veľmi nepriala, veď z troch striel inkasoval rovnaký počet gólov. V ZelPo Arena predviedol niekoľko bravúrnych zákrokov, vďaka ktorým podržal spoluhráčov. Blysol sa najmä pri strele Kuzmu a v závere po hlavičke Djordjeviča. V druhom súboji po sebe si udržal čisté konto.

"Strela Kuzmu bola taká chuťovka, skôr hlavičku na konci som už videl za čiarou, ale vďaka dobrej konštelácii hviezd sa mi ju podarilo chytiť,“ vtipkoval Jakubech a dodal: "V súboji hralo rolu hlavne šťastie, chalani mi pomohli, hádzali sa do všetkého a veľa striel zablokovali. Klobúk dole pred nimi, bojovnosťou sme si zaslúžili tri body."

Od úvodu stretnutia však nebolo ľahké prekonať aktuálne najlepšiu defenzívu vo Fortuna lige (štrnásť inkasovaných gólov, pozn. red.). Domáci Železiari hrozili najmä zo štandardných situácii, na ktoré si zverenci Miroslava Karhana dali pozor.

"Bol to ťažký a bojovný duel, dobre sme bránili a vyrážali do rýchlych protiútokov. Vyhrali sme a to je najdôležitejšie. Verím, že sa podobne budeme radovať aj v nedeľu," nadviazala zimná akvizícia Kubilay Yilmaz.

Rakúsky útočník s tureckými koreňmi sa dostal na ihrisko už v 42. minúte, keď vystriedal nevýrazného Roberta Tambeho. Kamerunský legionár neplnil podľa slov trénera Karhana dohodnuté taktické pokyny. V konečnom dôsledku mal štyridsaťročný lodivod Spartaka šťastnú ruku, pretože hneď po prestávke strelil Yilmaz víťazný gól. Po rohovom kope zužitkoval center Matúša Čonku.

"Dal víťazný gól, mohol pridať aj druhý, myslím si, že mal naň oveľa väčšiu šancu ako pri prvom. Som však kvôli nemu rád, Kubilaya sme zobrali na základe jedného stretnutia, v ktorom strelil v priebehu minúty dva góly. Nebolo to jednoduché rozhodovanie, nemali sme veľa času. Nakoniec sme sa rozhodli takto, verím, že presný zásah pomôže ako jemu, tak aj celému mužstvu," povedal na pozápasovej tlačovej konferencii Miroslav Karhan.

V celkovo deviatom vzájomnom zápase proti Železiarom si Spartak pripísal tretie víťazstvo, čím vyrovnal bilanciu (3-3-3, pozn. red.). Na ihrisku Podbrezovej sa andeli predstavili po piaty raz, z troch bodov sa tešili v druhom prípade.

"Konečne prišlo víťazstvo, dodá nám sebavedomie. Do každého súboja ideme s cieľom získať tri body, teraz tomu nebolo inak. Naozaj sa z nich tešíme. Gól mi veľmi chutí, verím, že ich pre Trnavu strelím čo najviac," zaželal si na záver Yilmaz.

Červeno-čírni sa najblišie predstavia na ihrisku Dunajskej Stredy, kde budú chcieť v nedeľu 19.3. od 15.20 hod. potvrdiť získané tri body. Priaznivci Spartaka majú k dispozícii 320 vstupeniek v cene 6 eur, predávať ich bude pred vstupom do sektora hostí koordinátor pre styk s fanúšikmi Branislav Fišera.

ZOSTRIH si môžete pozrieť tu: http://fcspartak.tv/v550-fortuna-liga-23-kolo-fo-z...

aktuálne na spartak.sk