Spartak odohral na pôde nováčika v Žiari nad Hronom dobrý zápas so zlým koncom. Vo výbornej, priateľskej atmosfére sa domáci ukázali ako slušní hostitelia a bolo vidno, že stretnutie so slávnejším súperom si chcú užiť. Trnava sa do Pohronia od úvodu pustila, mala prevahu v poli, množstvo šancí a do polčasu Tavares svojím premiérovým ligovým gólom poslal červeno-čiernych do vedenia. Keď v druhom polčase nastúpil Oršula, ktorého z predchádzajúcich zápasov vyradilo zranenie a vymietol šibenicu Vantrubovej bránky, asi nikto na štadióne nepochyboval o výhre hostí.

„Trápil ma zadný stehenný sval, ale už som v poriadku. Som veľmi rád, že mi to tam padlo a vrátil som sa gólom,“ povedal po zápase Filip Oršula, ktorý nastúpil aktívne. Jeho prvú strelu brankár ešte vyškriabal, ale proti tej gólovej bol bez nároku. Aj jeho radosť s krásneho gólu však zakalil konečný výsledok. „Viedli sme 2:0 a po lacných chybách sme dostali dva góly. Určite si to v šatni rozoberieme, v tejto chvíli však neviem povedať, ako sa nám to mohlo stať, možno nekoncentrovanosť.“ Kým na domácom ihrisku je Spartak suverénny a najmä bezchybný vzadu, vonku sa mu nedarí udržať čisté konto. V Žiari síce prvýkrát bodoval na pôde súpera, no bod sa mu málil. „My ideme do každého zápasu s cieľom vyhrať, ale vonku sa nám to zatiaľ nedarí. Aj na Pohronie sme boli stopercentne pripravení, mali sme zápas pod kontrolou, ale záver sme nezvládli,“ zhrnul strelec druhého gólu.
Oveľa viac bol nahnevaný na výsledok brankár Dobrivoj Rusov. Dostať vyrovnávajúci gól od oslabeného súpera v nadstavenom čase z posledného rohu je na šľaktrafenie. „Bol som presvedčený, že ten roh ustojíme, a keď sme dostali gól, tak som ani nezmohol na slovo. Majú dobrých hlavičkárov, nebezpečné štandardky, ale toto prosto musíme zvládnuť. Nemám rád, keď dostaneme gól z rohu, to považujem za darovaný gól. My sa na góly nadrieme, musíme si vypracovať kopu šancí, nikto nám nič nedaruje zadarmo. Potom dostaneme takýto lacný gól a to ma strašne škrie.“ Sám bol v ťažkej situácii, lebo veľa situácií na riešenie nemal a proti dvom strelám do priestoru bránky ostal bezmocný. „Hrali sme pritom dobre, dlho som nás nevidel vonku tak hrať, boli sme jednoznačne lepším mužstvom. Napriek tomu, že sme sem išli s určitou pokorou, lebo Pohronie má dobré mužstvo, na ihrisku sme dominovali a predviedli sme dobrý výkon. Je veľká škoda, že sme urobili také chyby a nedotiahli sme to do víťazného konca. Hra je jedna vec a výsledok je druhá vec a dnes sme stratili dva body.“
Vyrovnávajúcemu gólu predchádzali protesty Trnavčanov. Pred rohom odpískal rozhodca priamy kop, ktorý sa im nezdal, no najmä, keď Diogo odvrátil loptu vľavo od Rusovovej bránky, domáci zahrali roh z pravej strany. „Rozhodca povedal, že je to jedno. Možno im viac vyhovovalo, aby to kopal pravák, každý detail môže byť dôležitý. Každopádne rozhodcu nebudem komentovať, mali sme si ten roh postrážiť. Bod síce nie je katastrofa, ale po takomto priebehu to zamrzí,“ povedal rozladený Rusov.

Oveľa viac bol po stretnutí spokojný jeho náprotivok Martin Vantruba. Trnavčan je v Pohroní hosťovaní zo Slavie Praha a tento rok proti svojmu materskému celku odchytal už tretí zápas. Na jar totiž hosťoval v Podbrezovej a po remíze 0:0 a prehre 1:3 sa tentoraz podpísal pod remízu 2:2. „Je to taký špecifický zápas. Ja sa vždy na duely s Trnavou teším, lebo viem, že bude výborná kulisa. Ale aj naši fanúšikovia sú skvelí. Keď je ten štadión plný, znamená to, že je v meste záujem o futbal a my sa snažíme sa im výkonmi odvďačiť.“ V stretnutí sa blysol niekoľkými výbornými zákrokmi a len vďaka nim živili jeho spoluhráči šancu na zisk bodu, ktorý napokon aj získali.„Pre nás je bod zlatý, najmä vzhľadom na to, aký bol priebeh zápasu. Trnava predviedla výborný výkon, prezentovala sa rýchlou, tvrdou hrou, no ja som šťastný, že sa nám podarilo streliť dva góly a odvrátili sme prehru. Toto mužstvo sa prezentuje bojovnosťou a napriek všetkému sme stále verili, že to dokážeme otočiť. Cez polčas sme si hovorili, že zo štandardky sa dá skórovať a v závere sa to potvrdilo, čo je výborné,“ zakončil Martin Vantruba.