Radoslavovi Látalovi bude asistovať Michal Ščasný

Radoslavovi Látalovi bude asistovať Michal Ščasný

Krátko po začiatku letnej prípravy si nový kormidelník Radoslav Látal povolal k sebe asistenta Michala Ščasného.

Tridsaťdeväťročný Michal Ščasný má taktiež za sebou zaujímavú futbalovú kariéru. V pozícii obrancu si zahral v Sparte Praha, Žižkove, Westerlo či Pitsiliase. Do viac ako päťdesiatich duelov nastúpil v drese Tatrana Prešov. Posledné tri roky pracoval ako asistent trénera v Senici. Slovenskú ligu tak má dokonale zmapovanú.

"Na všetko sa teším, najmä nový kolektív, majstrovské mužstvo, štadión i kvalifikáciu Ligy majstrov. Veľa času nebolo, s trénerom sme komunikovali cez telefón. Dnes odchádzame do Jaslovských Bohuníc, kde si rozdelíme naše úlohy. Manželka pracuje v Senici, syn začal chodiť do prvej triedy. Bydlisko nezmením, čaká ma dochádzanie. Je to však len zhruba 35 minút cesty," prezradil na úvod Ščasný, ktorého otec Zdeněk je aktuálne športovým riaditeľom pražskej Sparty.

Nový asistent si káder andelov stihol pozrieť na rannom tréningu pred odchodom do Jaslovských Bohuníc, kde futbalisti Spartaka absolvujú intenzívne, kondičné sústredenie.

"Som rád, že prišiel. Nastali síce menšie komplikácie, keďže bol zmluvne viazaný v Senici, ale nakoniec sa všetko vyriešilo. Boli sme v kontakte dlhšiu dobu. Ide o pracovitého trénera. Mám na neho vynikajúce referencie. Teším sa na spoluprácu," uviedol tréner Látal.

Mužstvo sa v Jaslovských Bohuniciach zdrží štyri dni. Sústredenie ukončia úvodný prípravným duelom proti Brnu. Hrá sa v sobotu od 13.00 hod.

http://www.fcspartak.tv/v1351-scasny-v-trnave

aktuálne na spartak.sk