Reynaldo po podpise zmluvy so Spartakom: Sú tu veľmi dobrí hráči a silný tím

Reynaldo po podpise zmluvy so Spartakom: Sú tu veľmi dobrí hráči a silný tím

Dvadsaťosemročný ofenzívny univerzál sa tak oficiálne stal prvou zimnou posilou Spartaka Trnava. S vedením sa dohodol na kontrakte do konca aktuálnej sezóny, s opciou na ďalšie obdobie.

Do malého Ríma prišiel po polročnej pauze. Naposledy obliekal dres tureckého Adanasopor-u, v ktorom odohral deväť stretnutí.

"Som veľmi šťastný. Teraz ma čaká tvrdá práca, aby som splnil očakávania. Informácie o klube som získaval najmä z internetu. Je však pravda, že som videl niekoľko stretnutí. Trnava má veľmi dobrý tím a hráčov. Prijali ma tu výborne, za čo sa chcem poďakovať. Musím pokračovať v tvrdej práci. Dúfam, že dokážeme vyhrať ligu," uviedol krátko po podpise polročnej zmluvy spokojný Brazílčan, ktorého tlmočil do angličtiny tridsaťštyriročný kormidelník.

Reynaldo začínal s veľkým futbalom v brazílskom tíme Náutico. Ďalšie kroky nasmeroval do Belgicka, kde hájil farby Anderlechtu Brusel, Cercle Brugge či Westerlo. Jedno z najlepších období prežil v Karabachu, s ktorým si zahral najprestížnejšie európske súťaže. V Azerbajdžane odohral 87 duelov a nastrieľal 43 presných zásahov.

"Futbal nehral niekoľko mesiac, potrebuje pracovať najmä po fyzickej stránke. Ide však o veľmi skúseného hráča, pôsobil vo väčších kluboch ako je Trnava. Najdôležitejšie je, že všade, kde bol, dával góly. Máme dobrých ofenzívnych hráčov, ale vždy sa zíde ďalší variant," nechal sa počuť tréner Nestor El Maestro.

Nová posila andelov sa fanúšikom môže predstaviť už túto sobotu. Červeno-čírni majú na programe úvodný dvojzápas v Senci proti českej Opave. Výkop je naplánovaný o 12.00, resp. 14.00 hod.

aktuálne na spartak.sk