Po rokoch sa v súťažnom zápase stretne slovenský a český tím. V zápase o Superpohár narazia na seba Spartak Trnava a Slavia Praha. Zápasy niekedy tradičných rivalov v z jednej krajiny sú dnes medzinárodným súperením. Počas federálnych čias vládla v hľadisku veľká rivalita najmä medzi českými a slovenskými klubmi. Portugalský tréner Trnavy Ricardo Chéu však zdravú rivalitu víta.

"Viem o tom, že ste boli súčasťou jednej krajiny. Je to časť histórie vašej krajiny, no je to už minulosť. Na futbalovom ihrisku však rivalitu vnímam ako pozitívnu emóciu, ktorá môže pomôcť."

Slavia Praha dominovala v českej lige, vyhrala pohár a je v inej situácii ako Spartak. Ako vnímate vášho súpera v boji o Superpohár?

"Je nám jasné, že Slavia má k dispozícii úplne iné finančné kapacity. To jej umožňuje získať hráčov úplne inej kategórie. Je to väčší klub, ktorý si môže dovoliť platiť hráčov lepšie, no to nám nebráni hľadať cestu, ako byť na ihrisku lepší. Vieme o tom, že Slavia vyhrala nielen pohár, ale aj ligu v silnej súťaži, v Európskej lige postúpila ďaleko, vyhrala tam veľa zápasov. Veľmi dobre si pamätám na výborné zápasy proti Seville, no na druhej strane, je to pre nás oboch prvý súťažný zápas po náročnej príprave. Našou výhodou bude, že hráme na domácej pôde, budeme mať na svojej strane výborných fanúšikov a dúfam, že sa nám podarí nájsť dobrú stratégiu, ktorá povedie k úspechu."

Zápas o Superpohár je pre Trnavu posledným pred Európskou ligou, kde vaše mužstvo začína už v prvom predkole.Beriete ho iba ako generálku alebo ako ostrý štart?

Ideme hrať o trofej a, samozrejme, že ju chceme získať. Definujeme si slabiny súpera a budeme sa ich snažiť využiť, aby sme boli úspešní. Vieme, že Slavia bude chcieť držať loptu a ukázať svoju kvalitu. My urobíme všetko, aby sme sa dokázali presadiť svojou hrou. Hráme o pohár, je to pre nás dôležitý zápas a budeme ho chcieť vyhrať.

V klube sa udiali veľké zmeny snáď na všetkých pozíciách a ani v mužstve neostalo veľa hráčov z minulej sezóny. Stihli ste už za krátke obdobie poriadne spoznať svoj tím a vštepiť im svoju filozofiu?

Budujeme úplne nový tím a je nám jasné, že potrebujeme najmä čas, aby sme sa zlepšovali. Každým dňom sa snažíme dostať mužstvo na vyššiu úroveň. Prichádza veľmi veľa nových hráčov a nie všetci sú v rovnakej kondícii, takže vynakladáme veľa úsilia dobehnúť nedostatky, aby sme nakoniec obstáli lepšie ako v minulej sezóne.

Vstupenky na zápas Superpohára proti SK Slavia Praha kúpite na https://sfz.maxiticket.sk/cesko-slovensky-superpohar-fc-spartak-trnava-slavia-praha-2019