S Dunajskou Stredou v Slovenskom pohári deviaty raz

S Dunajskou Stredou v Slovenskom pohári deviaty raz

Po úspešnom vstupe do nadstavbovej časti proti Trenčínu (2:1, pozn. red.) musia andeli upriamiť pozornosť na Slovenský pohár.

Zverenci Nestora El Maestra majú pred sebou anglický týždeň. Po stretnutí s trenčianskym AS ich čaká ďalší ťažký súper. V utorok privítajú na domácom Štadióne Antona Malatinského futbalistov Dunajskej Stredy. Priaznivci sa môžu tešiť na súboj o postup do semifinále Slovnaft Cup-u.

Oba celky sa poznajú. V aktuálnom ročníku hrali proti sebe dvakrát. V Trnave vyhral Spartak, gólovo sa presadil Čanturišvili a Egho. Na Žitnom ostrove presný zásah nepadol. Mužstvá sa rozišli zmierlivo. Súboj sľubuje ďalšiu veľkú bitku. Ako červeno-čírni, tak i žlto-modrí majú tie najvyššie ambície nielen vo Fortuna lige, ale aj v Slovenskom pohári.

Hráči Marca Rossiho porazili na ceste do štvrťfinále najprv Ivanku pri Dunaji 3:1. Následne si Dunajskostredčania poradili rozdielom triedy s Devínskou Novou Vsou. Nezaváhali ani proti Hrušovanom (3:1, pozn. red.) a naposledy triumfovali na pôde Medzevu 5:1.

Andeli postupovali celkom jasne. Zdolali Jacovce, ktorým nasúkali desať presných zásahov. Nešetrili ani OŠK Svätý Peter (8:1). Menšie problémy im dokázalo urobiť Námestovo, ktoré dlho odolávalo, ale dnes už bývalý hráč Spartaka - Slavko Lukič o všetkom rozhodol z priameho kopu. V ostatnom domácom súboji so Spišskou Novou Vsou zvíťazili spartakovci 3:0.

Trnavčania sa proti Dunajskej Strede postavili i vo vlaňajšej edícii Slovnaft Cup-u. V osemfinálovom zápolení zostal postup v MOL Arena, kde o víťazstve domácich rozhodol Sarr. Zaujímavosťou je, že v doterajšej histórii Slovenského pohára nastúpili oba celky proti sebe osemkrát.

Bilanciu majú lepšiu futbalisti z malého Ríma, ktorí päťkrát postúpili a trikrát vypadli. Čo sa štvrťfinále týka, pôjde o tretí súboj. V sezóne 1989/90 vyhrali doma gólom Lehnerta andeli. V 93/94 naopak na domácom ihrisku ťahali za kratší koniec, dvomi gólmi sa blysol Diňa. Za Spartak trafil medzi tri žrde M. Malatinský.

Červeno-čírni privítajú na svojom štadióne Dunajskostredčanov po piaty raz. V predchádzajúcich štyroch prehrali v jednom prípade, práve vo vyššie spomínanej sezóne 1993/94. To, či sa spartakovcom podarí postúpiť do semifinále Slovnaft Cup-u sa dozvieme v utorok od 17.00 hod.

Vstupenky na tento súboj si môžete denne kupovať online na https://cityarena.maxiticket.sk/zapas-slovnaft-cup... alebo v kamennej pokladni v deň stretnutia od 14.00 h. až do výkopu. Balíkové lístky a permanentky platia i na Slovenský pohár. Ceny sú rovnaké ako na duely Fortuna ligy.

aktuálne na spartak.sk