S Dunajskou prehra po takmer troch rokoch. Kadlec: Nebol to dobrý výkon

S Dunajskou prehra po takmer troch rokoch. Kadlec: Nebol to dobrý výkon

Pred samotným duelom sa od oboch celkov očakávalo veľa. Dunajská privítala andelov po druhý raz v tejto sezóne v MOL Aréna. Aby toho nebolo málo, vzájomne sa v poslednom mesiaci stretli tretíkrát.

Od úvodu videlo viac ako sedemtisíc fanúšikov vyhrotené stretnutie plné tvrdých súbojov. Defenzívy na oboch stranách pracovali v úvodnom dejstve spoľahlivo. V bráne Spartaka sa premiérovo predstavil Martin Chudý, ktorý nastúpil namiesto zraneného Martina Vantrubu.

"Nervozitu som necítil. Mám už dosť rokov, ale aj keď som bol mladší, tak som nervozitu nepociťoval. Chcel som si to užiť, koncentroval som sa na sto percent. Škoda, že to nevyšlo aspoň na bod, aj keď sme chceli vyhrať," krútil v mixzóne hlavou Chudý.

Svojich spoluhráčov podržal už na začiatku pri sľubnej strele domáceho Čmelíka. Počas deväťdesiatich minút bol istý pri centroch i strelách z diaľky. Za chrbát mu prešiel len pokus striedajúceho Baya.

"Bola tam skrumáž, zrazu išiel na mňa sám. Snažil som sa počkať do poslednej chvíle, či ho nedobehnú chalani. Následne som videl, ako ma chce obstreliť po ľavej ruke, trochu som padal. Trafil to na stred, reflexívne som vystrčil nohu, od ktorej sa lopta, nešťastne, odrazila do brány," okomentoval jediný gólový moment na Žitnom ostrove brankár Spartaka.

V MOL Aréna sa hralo na ťažkom teréne. Oba celky mali od prvých minút problém kombinovať. Zverencom Nestora El Maestra robili vrásky najmä dohrávané súboje Dunajskostredčanov, ktorí svojich protivníkov vôbec nešetrili a získavali dôležité lopty.

"Prehrali sme azda 51 % osobných súbojov. Dunajská sa tak dostávala na koňa. Stretnutie sa od predchádzajúcich nelíšilo v ničom. Opäť bolo bojovné. Domáci hrali zo zabezpečenej obrany. Žiaľ, urobili sme jednu chybu a inkasovali gól. Súper hral dobre, takmer nás nepúšťal do šancí. Na druhej strane, nehrali sme tak, ako máme hrať," obzrel sa za tretím kolom nadstavbovej časti o titul kapitán Lukáš Greššák.

O bojovnom stretnutí svedčí aj počet kariet, ktoré udelil hlavný arbiter. V priebehu celého duelu vytiahol až desať žltých, z čoho šesť na žlto-modrej strane. Najväčšie príležitosti v drese hostí mali na kopačke Ofosu a po nástupe do druhého dejstva Kadlec. Zostali nevyužité. Ďalšie prišli v nadstavenom čase, keď sa k dvom nebezpečným hlavičkám dostali Tóth s Eghom.

"Nebol to dobrý výkon. Dalo sa čakať, že bude takýto bojovný priebeh. Dovolím si tvrdiť, že sme videli rovnaký súboj ako na konci základnej časti – množstvo faulov a vybičovaná atmosféra na ihrisku. Bolo to o jednom góle, ktorý strelila tentoraz Dunajská," nechal sa počuť pravý obranca Andrej Kadlec.

Dunajská Streda sa víťazstva proti spartakovcom dočkala po takmer troch rokoch. Na svojom štadióne neprehrala siedmy zápas v rade. Andeli musia piatu prehru v aktuálnom ročníku hodiť čo najskôr za hlavu, pretože pred sebou majú nabitý program. Už v stredu ich čaká úvodné semifinálové kolo Slovnaft Cup-u na Pasienkoch, kde sa predstavia od 18.30 hod.

"Stále máme náskok siedmich bodov. Ideme od zápasu k zápasu. Najbližšie nás čaká v lige Slovan. Opäť sa naskytne príležitosť, v prípade výhry, navýšiť odstup na čele tabuľky. Uvidíme, čo bude o týždeň. Hráme doma v Trnave. Verím, že to zvládneme a naladíme sa na ďalšiu víťaznú vlnu," uzavrel Kadlec.

Najväčšie slovenské derby má v sobotu 7.4. výkop o 15.30 hod. Lístky si môžete denne kupovať online na https://cityarena.maxiticket.sk/zapas-spartak-slovan-2018-04.

Foto: Lukáš Grinaj

aktuálne na spartak.sk