Šampióni U15: Byť majstrom našej krajiny je famózne

Šampióni U15: Byť majstrom našej krajiny je famózne

Nielen hlavné mužstvo Spartaka, ale i chalani z U15 pocítili po sezóne, aké je to zdvihnúť nad hlavu majstrovskú trofej.

Všetko však mohlo byť inak, keďže pred štartom sezóny 2017/2018 uvažoval tréner Roman Hudec nad odchodom. Nakoniec sa rozhodol zostať a spravil dobre.

"Premýšľal som o ročnej pauze, pretože v tomto kolotoči sa pohybujem desať rokov. Pauzu som si chcel dať najmä kvôli synovi, ale teraz som rád, že sa tak nestalo (úsmev)," uviedol Hudec.

Tím pod jeho vedením získal trofej už v predchádzajúcej sezóne, keď sa stal majstrom západu.

"Som maximalista, preto som chcel dokázať ešte viac ako minulý rok. Vedel som, že mám vedľa seba asistenta Denisa Ďugu, na ktorého sa môžem kedykoľvek spoľahnúť. Bol mojou pravou rukou, patrí mu obrovská vďaka. Posunuli sme hráčov na vyššiu úroveň, za čo vďačím aj Nestorovi. Ukázal mi iný pohľad na futbal, neskutočné analýzy a detaily. Môžem povedať, že sme odohrali super sezónu. S chalanmi máme veľmi dobré vzťahy, fungovala nám tá správna chémia, vedeli sme, kedy sa môžeme smiať, a kedy má byť disciplína. Vychovali sme futbalistov, ale zároveň slušných a pokorných ľudí. Naša misia sa síce končí, ale verím, že toto nie je maximum, ktoré títo hráči dosiahli a víťazstvom na tomto turnaji si vypýtali viacerí pozvánku do nového reprezentačného výberu do 16 rokov," priblížil ďalej Roman Hudec.


Pred vstupom do uplynulej sezóny sa káder mierne obmenil. Pri hráčskych obmenách vždy visí vo vzduchu otáznik, či sú daní futbalisti vhodní a dokážu nielen seba, ale i klub dotiahnuť na vyššiu úroveň. Trénersky kolektív mal pri výbere šťastnú ruku.

"Prišli takí, o ktorých sme boli presvedčení, že budú pre nás prínosom. Sme veľmi radi, že sa nám to podarilo. Nie je to náš prvý úspech s týmto ročníkom, ale jednoznačnej najväčší. Byť najlepší v našej krajine je famózne. V sezóne ma fascinovalo ako bráni Nestorov tím, ako bojujú jeden za druhého a čo dosiahli. Chalanom sme ich neraz dávali za vzor a zároveň snívali sen o majstrovi pre oba celky. Máme nesmiernu radosť, že to vyšlo," doplnil Hudec.

Prípravu začali spartakovci vzájomným stretnutím proti andelom z U16. Finálový turnaj v Poprade následne odštartovali proti rovesníkom zo Žiliny. Ani jeden z brankárov loptu zo siete nevyťahoval, duel sa skončil bezgólovou remízou.

"Vedeli sme, že nás nečaká ani jeden ľahký zápas. Proti našej U16 sme prehrali 3:5, ale s herným výkonom vládla maximálna spokojnosť. Prízvukovali sme si, že ak v takomto tempe odohráme Majstrovstvá Slovenska, môžeme sa dostať veľmi vysoko. Vstup nebol po hernej stránke ideálny, ale verili sme, že bol spôsobený dlhou a únavnou cestou," opisuje tréner Roman Hudec.

V ďalších konfrontáciách výkon červeno-čírnych iba gradoval. V druhom súboji ich čakal najväčší slovenský rival. Podobne ako pri hlavnom mužstve, i v nižších kategóriách vnímajú hráči derby veľmi špeciálne. Vďaka výbornému výkonu zdolali belasých 2:0. V tábore Spartaka tak pred rozhodujúcim stretnutím vypukla obrovská radosť.

"Zaslúžene sme vyhrali. Cítili sme proti ním ešte krivdu z ligy, kde sme boli lepší, ale prehrali veľmi zvláštnym spôsobom... Preto sme verili, že práve teraz duel zvládneme psychicky, ale tiež po technicko-taktickej stránke. Konieckoncov, karma je zdarma," dodal s úsmevom Hudec.

Záverečný súboj sa hral proti Prešovu. Súperovi stačila na víťazstvo remíza. Starší žiaci z malého Ríma museli vyhrať.

"Napriek psychickej výhode zvolil protivník defenzívnejšiu taktiku. Najmä ku koncu zápasu sme si vytvorili obrovský tlak. Keď to tam padlo, všetkým odľahlo. Na turnaj sme sa pripravovali nielen na ihrisku, ale aj mimo neho. Pamätám si, ako sme s asistentom Denisom Ďugom analyzovali každého jedného súpera v sobotu ráno od šiestej. Chalanom sme vďaka tomu predostreli videoanalýzy družstiev - ich silné a slabé stránky. Bol to jeden z kľúčov k úspechu. Priamo v dejisku sme ich vlastnoručne po každom zápolení masírovali. Povedali sme im: "Urobili sme pre vás maximum, teraz je rad na vás." Chalani nám to všetko vrátili tým najkrajším možným spôsobom," uzavrel Roman Hudec.

Starším žiakom k skvelému úspechu gratulujeme!

aktuálne na spartak.sk