Senzačné! Spartak doma v európskych súťažiach bez fanúšikov iba raz! Ale...

Senzačné! Spartak doma v európskych súťažiach bez fanúšikov iba raz! Ale...

To, čo sa zdalo nemožné, sa stalo skutočnosťou. Spartak bude hrať na svojom štadióne v európskych pohároch bez fanúšikov iba raz!

Táto skvelá správa prišla pred pár hodinami z UEFA. "Potvrdzujeme, že Spartaku Trnava nariaďujeme odohrať 1 zápas na zatvorenom štadióne, teda bez divákov," píše sa v oficiálnom dokumente od UEFA.

Klub už dávnejšie avizoval, napriek tomu, že proti dvojzápasovému dištancu sa nebolo možné odvolať, že urobí všetko pre to, aby bol trest minimálne znížený. Po mimoriadnom úsilí sa to podarilo. Spartak tak po majstrovskej sezóne uspel aj na diplomatickom poli. Bez podpory svojich fanúšikov na domácom štadióne budú andeli len raz, a to v 1. predkole Ligy majstrov proti Zrinjski Mostar (zápas je na programe v stredu 11.7. o 18.00). Od ďalšieho kola európskych súťaží už budú futbalisti hrať pred zaplnenými tribúnami.

Pripomeňme si za čo klub pykal. Spartak Trnava dostal od UEFA trest za zápas na Austrii v roku 2016. Za rasistické prejavy zo strany fanúšikov Spartaka a výtržnosti priamo na štadióne počas zápasu pokutu vo výške 81 750 eur a dva domáce zápasy pod hlavičkou UEFA na zatvorenom štadióne bez divákov. Podobný trest dostal klub aj rok predtým za domáci zápas proti PAOK Solúň, ktorý sa hral v Zlatých Moravciach. Tam bola finančná pokuta 60 000 eur a jeden zápas bez divákov.

"V klube sme nesmierne šťastní a hrdí na to, čo sa nám podarilo. Nikto tomu neveril, bolo to takmer nemožné. Urobili sme všetko pre to, aby boli fanúšikovia čo najskôr na našom štadióne. A podarilo sa. Trest je napokon iba na jeden zápas," povedal PR a event manažér klubu Marek Ondrejka. Čo však ďalej? Za všetkým je aj ale... "Ak by sa niečo podobné opakovalo v budúcnosti, nechceme ani pomyslieť na to, aký trest by nás čakal. To radšej ani nehovorme. Mohol by byť najprísnejší, to znamená, že by sme si nejaký čas nemuseli zahrať žiadny európsky pohár. Na listine UEFA sme zaradení ako klub s rizikovými fanúšikmi, na našich zápasoch bude okrem delegáta aj supervízor, ktorý sleduje iba správanie sa fanúšikov. Najmä pokriky, vlajky, ale i ďalšie veci. A to sa samozrejme týka nielen domácich, ale aj zápasov vonku," dodal Ondrejka.

V klube veria, že prípadné ďalšie sankcie za podobné delikty už nebudú. "Je jasné, že naši fanúšikovia sú králi tribún. Sme presvedčení, že spolu dokážeme byť silní. Posledným príkladom je nedávny zápas so Slovanom vo Fortuna lige na bratislavských Pasienkoch, kde nám hrozili veľké tresty. Fanúšikovia boli skvelí, ukázali svoju silu, jednotnosť a nedali disciplinárke žiadnu šancu konať. Ak to takto bude aj v európskych pohároch, nebude žiadny problém. My sme urobili pre ich čo najskorší návrat na tribúny všetko. Teraz to musíme spoločne zvládnuť," uzavrel Marek Ondrejka.

Spartak pripravuje pre fanúšikov aj ďalšie prekvapenie. Domáci zápas Ligy majstrov proti Zrinjski Mostar, ktorý si priaznivci nebudú môcť vychutnať na štadióne, uvidia na veľkoplošnej obrazovke pred štadiónom. O detailoch bude klub ešte včas informovať na oficiálnej stránke spartak.sk.

http://www.fcspartak.tv/v1372-trest-znizeny


aktuálne na spartak.sk