Šimon Kozák po návrate z Ajaxu: Veľmi som si to užil

Šimon Kozák po návrate z Ajaxu: Veľmi som si to užil

Má ešte len pätnásť rokov, no už teraz patrí k najväčším talentom Spartaka Trnava. Svedčí o tom aj umiestnenie v trojici najlepších mládežníkov za minulý rok. „Som rád, že som sa vôbec do prvej trojky dostal. Andrej Štrba si prvenstvo zaslúži, gratulujem mu,“ hovorí Kozák.

Jeho perspektíva do budúcnosti neunikla ani jednej z najlepších svetových akadémii Ajaxu Amsterdam. Holandský celok sledoval Šimona viac ako rok. Po doladení detailov strávil mladý obranca v krajine tulipánov týždeň.

"Veľmi som si to užil, bolo to pre mňa niečo nové, venovali sa mi rôzni tréneri," prezrádza pocity Kozák, ktorý sa mal v Holandsku objaviť už na konci decembra, ale zranený členok mu prekazil plány.

Akadémia Ajaxu ponúka prakticky iný level futbalu, čo na vlastnej koži pocítil aj pätnásťročný stopér.

"Všetko tam bolo rýchlejšie, agresívnejšie a hráči viac dostupovali. Pocity z toho všetkého mám dobré, myslím si, že som to celkom zvládol," objasňuje Šimon.

Mládežníci môžu do zahraničia prestúpiť až v šestnástich rokoch. Spomínaný vek oslávi Kozák dvadsiateho februára. V lete sa mu tak otvárajú dvere do sveta.

"Zanechal som pozitívny dojem, pozvali ma na ďalšiu skúšku, ale s tým, že si ma otestujú viac dní a zahrám si aj nejaký zápas. Následne uvidíme, čo bude ďalej," dodáva Šimon Kozák.

Kozákov talent zvýrazňujú aj nedávne štarty v najcennejšom drese s o dva roky staršími spoluhráčmi. Do sedemnástky si ho vybral Ladislav Hudec, pod ktorým mladý spartakovec odohral Development Cup v Minsku. „Sokolíci“ sa z dvanástich tímov umiestnili na deviatom mieste.

"Snažil som sa ukázať zo seba všetko. Vekový rozdiel bol cítiť, chalani sú tam silovejší, fyzicky som však nemal problém. Uvidíme, či budem naďalej pokračovať so staršími hráčmi," uvažuje talentovaný obranca.

Rok 2016 bol podľa jeho slov dobrý. V aktuálnom by sa rád udržal v reprezentácii, so Spartakom umiestnil čo najvyššie a v lete možno posunul do ďalekého futbalového sveta.

Profil Šimona Kozáka si môžete pozrieť aj v relácii Andelský talent: http://www.fcspartak.tv/v434-andelsky-talent-simon...

aktuálne na spartak.sk