Bodaj by aj váhal, veď meno Medgyes nie je pre dlhoročných fanúšikov Spartaka Trnava neznámou. Sinanov otec Jozef odohral v drese „bílích andelov“ päť sezón, počas ktorých sa na ihrisku objavil v päťdesiatich siedmych zápasoch. Strelil osem gólov.

„Bol by som veľmi rád, keby som si pripísal minimálne toľko štartov, koľko môj otec a ak by sa podarilo, nebol by som proti veľkému úspechu v drese Trnavy. Na otca si spomínam iba z videí a rozprávania mojej rodiny. Vraj máme podobné pohybové a výzorové črty,“ s úsmevom sa rozrozprával 22-ročný ľavonohý útočník.

Medgyesovci boli odmalička vedení k športu. Sestra Renáta je bývalá atlétka Dukly Banská Bystrica v skoku do diaľky a skoku do výšky, brat Jozef hrá futbal. Momentálne oblieka dres Topoľníkov.

„Keďže sú obaja odo mňa starší, odmala sú mi vzorom. Čo sa športu týka, od rodičov sme dostali obrovskú podporu. Vychádzame spolu veľmi dobre,“ hovorí spokojný Sinan.

Mladý útočník začínal s futbalom v Dunajskej Strede, neskôr prešiel do Senca a odtiaľ do Győru, kde strávil takmer štyri roky. Zaujímavosťou je, že v maďarskom tíme nastupoval na pozícii ľavého krídelného obrancu. V kabíne sa stihol stretnúť aj s Ľubošom Kamenárom, ktorý v Győri pôsobil dva roky.

„Na Ľuba si spomínam v dobrom. Vždy, keď potreboval a vedel som, robil som mu prekladateľa. Dokonca sme sa spolu stretli aj na ihrisku v ligovom pohári. Je to veľký vtipkár,“ zaspomínal si na 28-ročnú jednotku v bráne Spartaka Trnava.

V kádri juniorky má šikovný strelec za sebou mesiac prípravy. Trnavu si nevie vynachváliť.

„Je to tu skvelé, je tu veľa mladých chalanov, rozumieme si. V kabíne sa tvorí výborná partia. Páči sa mi, že tréner Šarmír preferuje podobný štýl hry, aký sme hrali v Győri, krátke prihrávky, neodkopávať lopty, niečo na štýl Barcelony,“ objasnil Sinan.

Tréner je moderný, snaží sa pochopiť hráčov. Vie byť milý, ale keď treba, je prísny,“ dodal.

V siedmych zápasoch, do ktorých 22-ročný útočník nastúpil, stihol nasúkať úctyhodných deväť gólov. Aj vďaka jeho gólovej efektivite sa juniorom podarilo nastrieľať dovedna rovných dvadsať gólov a neprehrať ani jeden zápas.

„Prípravu hodnotím zatiaľ pozitívne, zvykáme si na seba, spoznávame sa na ihrisku. Verím, že bez prehry budeme na jar šliapať aj v lige. Ja osobne sa cítim v mužstve výborne, čo sa týka mojej hernej a streleckej pohody, tak za tú vďačím hlavne spoluhráčom, bez ktorých by som na ihrisku nefungoval,“ hovorí s úsmevom na tvári Medgyes, ktorý sa spolu s tímom vrátil po týždňovom hernom sústredení v Lipóte, kde odohrali jeden prípravný zápas proti Sepsi OSK.

„Podmienky, ktoré sme mali k dispozícii, boli super. V Maďarsku sa mi veľmi páčilo. Každý deň sme trénovali dvojfázovo, mali sme toho dosť, ale stihli sme sa aspoň lepšie spoznať. Čo sa týka zápasu, prvý polčas sme neodohrali podľa predstáv, v tom druhom to taktiež nebolo ono, boli sme nepresní a robili sme veľa chýb, na ktorých musíme pracovať. Pozitívum je, že sme vyhrali bez inkasovaného gólu,“ zhodnotil sústredenie a zápas.

Cieľ pre mladého futbalistu je jasný, rád by v budúcnosti nazrel do A – tímu.

„Raz by som si určite chcel zahrať na novom štadióne v drese hlavného tímu Spartaka Trnava. Musím však pravidelne hrávať a strieľať góly. Urobím pre to všetko,“ vyjadril sa na záver Sinan Medgyes.