Slavko Lukič končí v Spartaku. Prestupuje do Uzbekistanu

Slavko Lukič končí v Spartaku. Prestupuje do Uzbekistanu

Duel s Vorsklou Poltava bol pre 28-ročného pravého obrancu Slavka Lukiča posledným v drese andelov. Srbský futbalista bude v ďalšej kariére pokračovať v Uzbekistane.

Zástupcovia druhého tímu najvyššej uzbeckej súťaže sledovali Slavka Lukiča v prípravnom stretnutí Trnavy proti Poltave v Turecku. Prakticky hneď po ňom sa začali rokovania o jeho možnom prestupe do FC Nasaf Qarshi. Kluby našli s účastníkom ázijskej Ligy majstrov rýchlu dohodu, rovnako aj samotný hráč. Lukič sa s tímom Spartaka rozlúčil v piatok predpoludním, následne sa presunul do kempu nového zamestnávateľa, ktorý majú v neďalekom Side.

Ako povedal tréner červeno-čiernych Nestor El Maestro, Lukič bol pre tím dôležitý hráč, ale keďže dostal zaujímavú ponuku, jeho odchodu mu klub nebránil. Naďalej platí, že káder je smerom dovnútra pre jarnú časť uzavretý a nebude hľadať za Lukiča náhradu. Na pravej strane obrany sa ráta s Andrejom Kadlecom. V prípade nutnosti je tréner pripravený na alternatívu z hráčov súčasného tímu.

Spartak sa chce poďakovať Slavkovi Lukičovi za odvedené výkony počas jeho polročného pôsobenia v klube a želá mu veľa úspechov v novom pôsobisku.

Slavko Lukič obliekal dres andelov od leta aktuálnej sezóny, vo Fortuna lige odohral v jedenástich zápasoch 534 minút, v Slovnaft Cupe nástupil v troch dueloch a pripísal si 270 minút.

VIDEO: http://www.fcspartak.tv/v1124-nestor-el-maestro


aktuálne na spartak.sk