So Sereďou o dôležité body. Rada: Rovnaká koncentrácia a odhodlanie ako vo štvrtok

So Sereďou o dôležité body. Rada: Rovnaká koncentrácia a odhodlanie ako vo štvrtok

Zverenci Radoslava Látala sa v nedeľu nemôžu spoľahnúť na pomoc Slobodu ani Čonku. S menším zranením laboruje po návrate z Istanbulu i stopér Tóth.

Po súboji druhého kola Európskej ligy, v ktorom andeli ťahali za kratší koniec na pôde Fenerbahce (0:2, pozn. red.), musia hráči prepnúť koncentráciu na domácu súťaž. Do malého Ríma pricestuje motivovaný nováčik zo Serede. Aktuálne siedmy tím tabuľky. Spartakovci majú na svojho suseda päťbodové manko.

"Veľa času sme na regeneráciu po štvrtku nemali. Avšak, vážnosť situácie, do ktorej sme sa v lige dostali, je veľká. Čaká nás veľmi dôležitý zápas, oveľa viac ako v Európskej lige," zdôraznil stredopoliar Jakub Rada.

V nedeľu uvidia fanúšikovia vôbec prvý súboj v histórii Spartaka proti Seredi v najvyššej súťaži. Stretnutie bude mať špecifický nádych, keďže mestá sú od seba vzdialené ani nie dvadsať kilometrov.

"Bude to dôležitý duel, majú šikovné kraje. Musíme sa sústrediť na seba. Ide o bojovné mužstvo, neboja sa hrať futbal. V aktuálnom ročníku už viackrát ukázali, že sú nepríjemní," pokračuje Lukáš Greššák.

Recept na prípadný úspech si červeno-čírni ukázai na pôde Fenerbahce. Veľkého protivníka sa nezľakli a od začiatku do konca mu robili problémy. Inkasovali po dvoch chybách.

"Presne tak, je potrebné, aby sme nastúpili na trávnik s rovnakou koncentráciou a odhodlaním ako v Európskej lige. Ak sa tak stane, nemám strach, že by sme zajtra neuspeli," doplnil Rada.

Futbalisti Serede majú za sebou desať zápasov. Rovnako ako Spartak, aj oni disponujú s negatívnou bilanciou. Štyrikrát sa tešili z výhry a o všetky body prišli v piatich prípadoch. Spartakovci ťahali za kratší koniec v šiestich súbojoch, tri body získali dvakrát.

"Každý z nás si uvedomuje, že to nie je ideálne. Nachádzame sa dole, nemôžeme pomýšľať na žiadne zaváhanie. Hráme doma, treba sa posunúť vyššie, k čomu musíme vyhrať. Určite chceme potešiť fanúšikov," zdôraznil Greššák.

Andelov mrzia najmä ostatné kolá, v ktorých, napriek dobre rozbehnutému priebehu, prehrali vždy gólom v závere. Práve tento fakt by radi zmenili už proti Seredi.

"Verím, že zajtrajší duel zváldneme a načneme víťaznú sériu," uviedol na záver Lukáš Greššák.

Súboj má v nedeľu výkop o 17.00 hod. Lístky sú dostupné online na www.cityarena.maxiticket.sk

aktuálne na spartak.sk