So Slovanom tretíkrát v semifinále. Vlasko: Vždy je lepšie začať vonku

So Slovanom tretíkrát v semifinále. Vlasko: Vždy je lepšie začať vonku

Z pohľadu boja o finále pôjde celkovo o piaty vzájomný duel. Predchádzajúce tri však andeli zviedli s belasými ešte v Československom pohári.

Spartakovci si vo štvrťfinále poradili s Dunajskou Stredou, ktorú porazili na domácom Štadióne Antona Malatinského 2:0. Gólovo sa presadil dvakrát Marvin Egho. Futbalisti Slovana Bratislava taktiež nezaváhali na svojej pôde, kde, aj keď s problémami, porazili Liptovský Mikuláš 4:3.

"V priebehu pätnástich dní nastúpime proti belasým štyrikrát. Po treťom dueli si už asi budeme hovoriť, že sme akýsi sparing partneri (smiech). Samozrejme, ako v lige, i pohári to bude vybičované. Teším sa na tie stretnutia," uviedol ofenzívny stredopoliar Ján Vlasko.

Práve on bol jedným z troch strelcov, ktorí sa blysli presným zásahom v poslednom semifinálovom vystúpení Spartaka Trnava v Slovnaft Cup-e. Udialo sa tak v sezóne 2012/2013, keď žreb spojil dokopy andelov proti Žiline.

"Pamätám si na to veľmi dobre. Vonku sme prehrali 2:3. Gól som dal po rohovom kope, keď lopta prepadla na zadnú žrď a volejom som ju trafil do brány. Na spomínaný súboj som nezabudol aj z toho dôvodu, že po polčase som sa musel pýtať dole. Pred výkopom ma trápili teploty, ktoré neustúpili. Po štyridsiatich piatich minútach sa moja viróza znásobila a chýbal som nasledujúce tri týždne. Vypadli sme nešťastne. Myslím, že sme mohli postúpiť," zaspomínal si Vlasko na dvojzápasom proti žlto-zeleným. Odveta sa v Trnave skončila remízou 1:1, čo znamenalo, že do finále postúpili Žilinčania.

Z historického hľadiska sa futbalisti z malého Ríma postavia proti rivalovi z Bratislavy v jubilejnom dvadsiatom zápase. Bilanciu vedie Slovan, ktorý sa z víťazstva radoval osemkrát. Spartakovci triumfovali v piatich konfrontáciách. Zmierlivo sa oba celky rozišli šesťkrát. Mužstvá si to o finále rozdali naposledy v ročníku 2010/11. Na Pasienkoch videli diváci remízu 2:2. Trnavčanom v odvete dva góly Tomačeka nestačili, keďže belasí strelili o jeden viac.

"Beriem to ako stretnutia Európskej ligy. Predkolá sme zvládali dobre. Vieme ich hrať, ale rovnako je na tom aj náš súper. Očakávam vyrovnaný súboj. Najdôležitejšie bude v prvom meraní síl skórovať. Následne sa musíme čo najlepšie pripraviť na odvetu," pokračuje navrátilec z poľského Zaglebie Lubin.

Červeno-čírni nastúpia do dvadsiateho druhého semifinále Slovenského pohára. Na pôde súpera začnú desiaty raz. Zo spomínaných duelov dokázali štyrikrát postúpiť. Zaujímavosťou je, že keď bol prvý súboj na Pasienkoch, Trnava do finále nepostúpila. Stalo sa tak trikrát.

"Vždy je ale lepšie začať vonku. Opäť to prirovnám k predkolám Európskej ligy. Predkolá sme odštartovali na pôde súpera. Urobil sa výsledok a doma sme si to ustrážili. Keď sa nám podarilo prebojovať do play-off, prvé zápasy sa hrali u nás a nebolo to podľa predstáv. V pohároch vidím výhodu v prvých dueloch vonku. Doma ste silní," uzavrel dvadsaťosemročný Ján Vlasko.

To, či zverenci Nestora El Maestra prelomia brány semifinále, nám napovie úvodné stretnutie, ktoré je na programe v stredu. Na Pasienkoch sa hrá od 18.30 hod. Lístky sú stále dostupné vo fanshope. Zvyšok tradične pred vstupom do sektora hostí.

aktuálne na spartak.sk