Spartak Cup s výbornými ohlasmi, prípravka obsadila v Korni druhé miesto

Spartak Cup s výbornými ohlasmi, prípravka obsadila v Korni druhé miesto

Druhý aprílový víkend patril v Korni prvému ročníku Spartak Cup-u, ktorý zorganizoval Spartak Trnava pod záštitou trénera Jána Krupu. Spartakovská prípravka obsadila celkové druhé miesto. Víťazstvo si odniesli hráči Sparty Praha. Turnaja sa zúčastnili ročníky 2008.

Mladí hráči Spartaka odohrali na turnaji jedenásť zápasov. Deväť duelov vyhrali, jeden remizovali a jeden prehrali. Sily si zmerali nielen so slovenskými mužstvami, ale aj českými ako napr. Sparta Praha či Baník Ostrava. Cenu najlepšieho hráča v drese červeno-čírnych získal Tobias Daniel. Spartakovci si odniesli ešte jednu cenu, menovite Martin Slezák, ktorý sa stal najlepším hráčom turnaja.

„Odohrali sme fyzicky náročný turnaj s kvalitnými mužstvami hlavne z Česka. Dovolím si tvrdiť, že sme herne nesklamali a koniec koncov ani výsledkovo. Teší ma, že sme podali kvalitné výkony a dokázali sa vyrovnať družstvám ako Sparta, Sigma či Baník Ostrava. V každých zápasoch sme sa vedeli individuálne presadzovať, trénujeme to v tréningovom procese. Videl som množstvo útočných kombinácii založených na krátkych prihrávkach. České družstvá boli silné v herných situáciách jeden na jedného, jeden na dvoch a tiež v obrannej fáze hry. Hráčom som prízvukoval, aby po tom, čo sa dostanú cez hráča začali rýchlejšie komunikovať medzi sebou pomocou prihrávok,“ uviedol tréner prípravky Spartaka Ján Krupa.

Turnaj sa hral štýlom každý s každým. Jeden zápas trval sedemnásť minút, v rozostavení 4+1. Všetky zápasy sa odohrali bez rozhodcu, využíval sa nový projekt „Povedz pravdu“.

„Veľmi dobre sme sa popasovali s turnajom po kondičnej stránke, kde sme odohrali jedenásť 17-minútových zápasov a to nie je jednoduché. Pevne verím, že spolupráca hlavne so špičkovými družstvami z Českej republiky bude pokračovať a budeme sa s nimi môcť konfrontovať aj naďalej,“ pokračoval Krupa.

„Všetci odchádzali spokojní a verím, že sme spravili dobré meno nielen mestu Trnava, ale hlavne klubu FC SPARTAK TRNAVA. Na záver sa chcem poďakovať hlavne fanshopu Spartaka za darovanie cien, rodičom za spoluprácu na turnaji a menovite Lenke Šurinovej za spoluprácu pri organizácii pred a aj počas turnaja v Korni,“ dodal na záver Ján Krupa.

Zúčastnené tímy:
FC Spartak Trnava, AC Sparta Praha, FC VSS Košice, FK Dukla Banská Bystrica, SK Sigma Olomouc, FK Junior Šaca Košice, FC Zbrojovka Brno, MŠK Žilina, FC Baník Ostrava, ŠK Slovan Bratislava, FC Baník HN Prievidza & Handlová, MFK Ružomberok

Zostava FC Spartak Trnava:
Adámek, Repáň, Polťák, Daniel, Tittel, Slezák, Hečko, Lerint, Suchoňová

Celkové poradie turnaja:
1. AC Sparta Praha 2. FC Spartak Trnava 3. SK Sigma Olomouc 4. MFK Ružomberok 5. FC Baník Ostrava 6. VSS Košice 7. Baník HN Prievidza & Handlová 8. ŠK Slovan Bratislava 9. MŠK Žilina 10. FK Junior Šaca Košice 11. FC Zbrojovka Brno 12. FK Dukla Banská Bystrica

aktuálne na spartak.sk