Spartak U11 bojoval v Prešove o postup na Cordial Cup 2016

Spartak U11 bojoval v Prešove o postup na Cordial Cup 2016

Cordial Cup je jeden z najväčších mládežníckych turnajov v rámci Európy. Prípravka Spartaka si kvalifikáciu zahrala v dňoch 15. – 17.4.

Cordial Cup od roku 1998 organizuje Hans Gruebler (HG Sport Promotion) v spolupráci s Cordial Hotelgroup v meste Kirchberg v Rakúsku. Devätnásty ročník kvalifikačných turnajov o toto prestížne podujatie sa bude hrať v siedmych štátoch: Nemecko, Rakúsko, Francúzsko, Taliansko, Slovinsko a po prvý raz v Luxembursku a na Slovensku. Víťazi všetkých kvalifikačných turnajov sa stretnú vo finále v meste Kirchberg v Rakúsku v termíne 13. - 16. mája 2016.

Kvalifikácie sa zúčastnilo 32 mužstiev zo šiestich štátov: Slovensko, Maďarsko, Poľsko, Česko, Rumunsko a Ukrajina. Na turnaji sa predstavili družstvá ako 1.FC Tatran Prešov, VSS Košice, AS Trenčín, FK Senica, MFK Zemplín Michalovce, Metalist Kharkiv, SJFSSOR Uzhgorod, MTK Budapešť, FC ETO Györ, UTE Labdarúgó Akadémia, DVSC Debreceni Labdarúgó Akadémia, FC Baník Ostrava, 1.FC Slovácko a mnoho ďalších.

„Na turnaj sme cestovali s hráčmi vlakom. Chceli sme im pripraviť čo najväčší zážitok z celého turnaja a naplno si užiť spoločne strávené tri dni. Nominovali sme dvanásť hráčov a dvoch brankárov. Oproti poslednému turnaju sme zobrali sedem nových hráčov. Za prvé dva turnaje sme dali priestor 19 hráčom. Sledovali sme ich nielen v zápasoch, ale aj mimo ihriska - ubytovanie, stravovanie a celkové správanie,“ uviedol tréner Viktor Miko.


Tímy boli rozdelené do štyroch skupín po osem. Zápasy sa hrali na piatich ihriskách o rozmeroch 48 x 68 m s počtom hráčov 6 + 1. Bránky boli veľkosti 5 x 2 m. Hralo sa systémom každý s každým. Hrací čas v skupinách bol 1 x 20 minút, vo štvrťfinále 1 x 25 minút, v semifinále a finále 2 x 15 minút. Prvé dve družstvá postúpili do štvrťfinále a následne víťazi do semifinále a finále. Celkovým víťazom sa stal Metalist Kharkiv, ktorý zdola vo finále MTK Budapešť. Mladí spartakovci sa zo skupiny ďalej neprebojovali.

„Hráčom sme dali dostatočne veľký priestor na to, aby ukázali čo vedia, čo sa naučili, svoj potenciál a talent. Mnohí z nich nás svojimi individuálnymi hernými výkonmi prekvapili. Boli však aj hráči, ktorí výrazne zaostali za svojimi schopnosťami. Až na zápas s SJFSSOR Uzhgorod a FK Humenné, ktoré nám vôbec nevyšli po hernej stránke, sme odohrali veľmi dobré zápasy proti 1.FC Tatran Prešov, Rubeola FC, DVSC Debreceni Labdarúgó Akadémia, Gwardia Warszawa a Temp Ternivka. Zlepšiť potrebujeme útočnú fázu, kde sme nedokázali premeniť viaceré vypracované gólové príležitosti. V obrannej fáze sme sa nevyhli individuálnym chybičkám, za ktoré nás súperi trestali. Útoky sme zakladali od brankára, vďaka čomu sme veľmi často riešili situácie jeden na jedného nielen na súperovej, ale aj vlastnej polovici ihriska. Naďalej pracujeme na výbere miesta a stavaní sa pred prihrávkou. Potešili viaceré technické prvky, ktoré predviedli naši hráči,“ dodal tréner Miko a na záver poďakoval všetkým rodičom za pomoc pri presune hráčov a tiež povzbudzovanie počas všetkých zápasov.


Na turnaji nás reprezentovali: Jonáš Béreš, Norbert Blaško, Hugo Bomba, Zoltán Dobrí, Branislav Gajdoš, Tomáš Gašparík, Christián Ilavský, Mário Kubišta, Denis Kučerka, Dominik Sklenár, Juraj Skukálek, Simon Ščasný, Samuel Šebek, Šimon Železník
Tréner: Miko Viktor
Asistent trénera: Kánik Tomáš

Prípravka U11 sa najbližšie predstaví na zahraničnom turnaji Valmez Cup, Valašské Meziříčí (30.04. – 01.05.2016).

Fotogaléria


aktuálne na spartak.sk