Spartak U11 ovládol turnaj Junior Orava Cup

Spartak U11 ovládol turnaj Junior Orava Cup

Zverenci Viktora Mika sa dvanásteho marca zúčastnili halového turnaja JUNIOR ORAVA CUP 2016 v Rabči. Ako býva pri mládeži Spartaka zvykom, turnaj vyhrali.

Turnaja sa zúčastnilo desať družstiev rozdelených do dvoch skupín. Mladí spartakovci sa v skupine stretli s MFK Dolný Kubín, Bielsko Biala (Poľsko), FK Dukla Banská Bystrica a VSS Košice. O celkové 1. – 6. miesto bojovali proti ORAVA Junior team, FAMT Prešov a FC Nitra.

Tréner Miko neskrýval radosť z úspechu a chlapcov zaslúžene pochválil.

Viktor Miko (tréner Spartak U11): „Počas celého turnaja mali hráči veľmi dobrý výber miesta a tiež stavanie sa. Výborne pracovali s loptou, predviedli veľké množstvo technických prvkov a často využívali hru jeden na jedného. Výborne sme dokázali držať loptu, pomocou jednoduchých a rýchlych herných kombinácií sme si vypracovali množstvo gólových príležitostí. Na turnaji sme strelili zo všetkých účastníkov najviac gólov. Ďalšie gólové šance ostali nevyužité - často sme nastrelili tyč bránky, prípadne nás vychytal brankár súpera. Chalani veľmi rýchlo prepínali z útoku do obrany a z obrany do útoky. Výborne zvládali pressing - napádanie hráčov už na súperovej polovici. Často odoberali loptu v súboji konštruktívne. Útoky sme začínali u brankára a pomocou hry jeden na jedného a herných kombinácií sme sa dostávali až do zakončenia. Zápasy sme odohrali vo vysokom tempe. Zvládli sme aj kritické situácie, kde sme otáčali skóre zápasu. Hráči tam ukázali psychickú odolnosť, charakter, sebavedomie, rozvahu a trpezlivosť. Zápasy si naplno užívali, hrali s veľkou chuťou. V hre bolo vidieť vášeň a radosť. Predviedli čo vedia, čo sa naučili, svoj potenciál a talent. Vzorne reprezentovali klub na ihrisku aj mimo ihriska. Viac ako prvé miesto na turnaji si ako tréner vážim, ako sme sa k nemu dopracovali. Hráčov chválim za predvedené individuálne herné výkony a herný výkon družstva. Najlepším hráčom turnaja bol vyhlásený Blaško Norbert.“

Na turnaji nás reprezentovali: Bomba Hugo, Stano Dušan, Ščasný Simon, Ilavský Christián, Blaško Norbert, Kubišta Mário, Dobrí Zoltán, Horník Martin, Sklenár Dominik, Mesíček Marko, a Vajdík Lukáš.

Fotogaléria


aktuálne na spartak.sk