Spartak U11 s novými skúsenosťami z turnaja v Trenčíne

Spartak U11 s novými skúsenosťami z turnaja v Trenčíne

Počas prvého aprílového víkendu sa pod taktovkou trénerov Viktora Mika a Tomáša Kánika Spartak U11 predstavil v Trenčíne. Na tamojšom hlavnom štadióne bojovali na medzinárodnom mládežníckom turnaji „This is my sen“.

Názov turnaja nesie dnes legendárne prehlásenie odchovanca trenčianskeho futbalu Stanislava Lobotku, ktorý vyriekol po príchode do Ajaxu Amsterdam.

Turnaja sa zúčastnilo šestnásť družstiev z piatich krajín. Na hracej ploche boli vyznačené tri ihriská. Hralo sa systémom 6+1, 1x18 minút a sily si zmeral každý s každým. Za dva dni odohrali mladí spartakovci až pätnásť zápasov. Hráči museli popri futbalových zručnostiach ukázať aj svoju pripravenosť po psychickej stránke. Medzi zápasmi boli minimálne prestoje od 18-40 minút maximálne.

Zverenci Viktora Mika sa postupne stretli s Interom Bratislava, Zaglebie Lubin, FK Humenné, Sigmou Olomouc, Wislou Krakow, VSS Košice, 1.FC Tatran Prešov a AS Trenčín červený (v sobotu). V nedeľu to boli družstvá AS Trečnín biely, West Ham United, MŠK Žilina, Ferencváros Budapesť, ŠK Slovan Bratislava, 1.FC Slovácko a FC Nitra.

„Celkové jedenáste miesto na turnaji nenaplnilo naše očakávania. Nedokázali sme podať vyrovnané a hlavne kvalitné individuálne výkony jednotlivcov, a preto aj celkový prejav družstva nebol podľa očakávania. Sme radi, že sme na tomto turnaji mohli otestovať hráčov po každej stránke. Dostali dostatočný priestor na to, aby ukázali čo vedia, čo sa naučili, svoj potenciál a talent. Talent však nepostačuje. Tvrdá práca a talent prekonajú čokoľvek. Hráč potrebuje túžbu a inteligenciu. Potešili viaceré technické prvky, ktoré hráči ukázali pri práci s loptou, časté riešenie situácie jeden na jedného a vzájomná spolupráca hráčov založená na rýchlych a jednoduchých herných kombináciách. Naďalej pracujeme cieľavedomo, systematicky a dlhodobo v tréningovom procese na zvyšovaní úrovne technických zručností každého jedného hráča,“ uviedol tréner Viktor Miko.

Spartak U11 sa najbližšie predstaví od 15. - 17. apríla v Prešove na ďalšom turnaji.

Na turnaji nás reprezentovali: Branislav Gajdoš, Norbert Blaško, Zoltán Dobrí, Martin Horník, Christián Ilavský, Mário Kubišta, Marko Mesíček, Juraj Skukálek, Dušan Stano, Simon Ščasný, Lukáš Vajdík a Richard Valovič. Nominovaný bol aj Dominik Sklenár, ale ráno v deň turnaja vypadol pre teploty.

„Na záver by som sa chcel poďakovať klubu AS Trenčín, trénerovi Miroslavovi Karasovi a kolektívu jeho rodičov za výborne pripravený turnaj,“ dodal Miko.

Foto: FB ASTN

Fotogaléria


aktuálne na spartak.sk