Spartak U11 sa na turnaji Epcos Cup v Maďarsku nestratil

Spartak U11 sa na turnaji Epcos Cup v Maďarsku nestratil

Kvalitne obsadený turnaj sa odohral 5.6.2016 v Szombathely. Zápasy sa hrali v areáli IIlés akadémie. Spartakovská prípravka obsadila konečné ôsme miesto.

V skupine A narazili zverenci Viktora Mika na Vasas Kubala akadémia Budapešť, Lurkó UFC Haladás a Vulcolor Güssing. Družstvá boli rozdelené do troch skupín po štyri. Hralo sa systémom 8+1, jeden zápas trval 20 minút.

Duel proti Vasas Kubala akadémii mal kvalitnú úroveň. Hralo sa hore – dole. O prvom víťazstve na turnaji rozhodol v sedemnástej minúte Valovič, ktorý ťažil z kolmej prihrávky Ilavského.

Zápas proti Lurkó UFC Haladás mal rovnako výborné tempo. V deviatej minúte išiel do vedenia súper, ktorý využil zaváhanie pri rozohrávke od brankára. Ilavskému sa síce v trinástej minúte podarilo vyrovnať, no Mikovci do konca zápasu nedokázali strhnúť víťazstvo na svoju stranu.

V poslednom zápase skupiny nastúpil Spartak proti Vulcoloru Güssing. Červeno-čírni sa presadzovali najmä v hre jeden na jedného a vďaka rýchlym kombináciám sa dostávali do častého zakončenia. Podarilo sa im streliť tri pekné góly.

Po dvoch víťazstvách a jednej remíze čakalo na hráčov z malého Ríma štvrťfinále. V ňom narazili na neskoršieho víťaza turnaja Videoton FC Székesfehérvár.

„Od úvodu zápasu sme súpera jednoznačne herne prevýšili. Hra sa odohrávala na ich polovici. Súper sa počas celého zápasu dostal dvakrát do zakončenia. V štvrtej minúte po jednom protiútoku otvorili skóre zápasu. Mali sme veľmi dobrý pohyb bez lopty, výborne sa presadzovali v hre jeden na jedného a kvalitnými hernými kombináciami dostávali do gólových príležitostí. Ilavský a Dobrí nastrelili z výhodných streleckých pozícií iba tyč súperovej bránky, Sklenár a Vajdík svoje príležitosti zblízka nedotlačili do bránky. V závere sme vyvinuli obrovský tlak, nepodarilo sa nám však vyrovnať, prípadne otočiť skóre zápasu. S individuálnymi hernými výkonmi jednotlivcov a hrou družstva v zápase som bol veľmi spokojný,“ zhodnotil zápas tréner Viktor Miko.

Po prehre s Videotonom čakali spartakovcov dva zápasy o piate až ôsme miesto. V prvom nastúpili proti Ferencvárosu Budapešť. Mladí andeli nezachytili úvod zápasu, do piatej minúty inkasovali po individuálnych chybách tri rýchle góly. Na opačnej strane zostali príležitosti nevyužité. Súperovi sa podarilo v závere zápasu pridať ešte jeden gól. Zaslúžene vyhral, bol herne lepší.

V poslednom zápase narazila kategória U11 opäť na rovesníkov z Vasas Kubala akadémia Budapešť.

„Inkasovali sme v piatej minúte. Naše šance sme nedokázali premeniť. V závere súper trikrát skóroval. Ani tento zápas nám herne nevyšiel podľa našich predstáv,“ pokračoval v hodnotení Miko.

Červeno-čírni sa však nemusia hanbiť, na turnaji zanechali pozitívny dojem a odniesli si nové skúsenosti.

„Prvé štyri zápasy sme hrali výborne. Mali sme veľmi dobrý výber miesta a stavanie sa. Hrali sme aktívne. Presadzovali sme sa v hre jeden na jedného v akomkoľvek postavení. V obrannej fáze sme dokázali často odoberať konštruktívne loptu. Rozohrávku sme začínali od našej bránky. V niektorých herných situáciách dobre zareagovali naši brankári a snažili sa využiť aj rýchle zakladanie útoku nohou alebo rukou na hráča v pohybe. Využívali sme rýchle a jednoduché herné kombinácie - najmä narazenie lopty, menenie ťažiska hry a striedanie krátkych a dlhých prihrávok. Vypracovali sme si veľké množstvo gólových príležitostí. Hráči ukázali viacero technických prvkov v hre. Nechýbala radosť z hry, vášeň a emócie u našich hráčov. Mrzia nás posledné dva zápasy po smolnom vypadnutí vo štvrťfinále. Napriek tomu hodnotím turnaj veľmi pozitívne. Všetci hráči odohrali minimálne polovicu hracieho času. Teší ma veľký prenos naučených vecí z tréningu do zápasu. Na väčšinu hráčov bolo radosť pozerať. Hráčov chválim za predvedené herné výkony jednotlivcov a hru družstva. Pracujeme ďalej systematicky na zvyšovaní úrovne herných zručností každého hráča. Opäť som ako tréner mal možnosť pracovať s hráčmi nielen na ihrisku, ale aj mimo ihriska počas celého dňa. Je to pre nás veľmi dôležité. Ďakujem rodičom, ktorí nám pomohli s dopravou na turnaj a povzbudzovali našich hráčov,“ dodal s úsmevom na záver Viktor Miko.

Na turnaji nás reprezentovali: Hugo Bomba, Branislav Gajdoš, Jonáš Béreš, Juraj Skukálek, Dušan Stano, Simon Ščasný, Zoltán Dobrí, Richard Valovič, Martin Horník, Dominik Sklenár, Tomáš Gašparík, Christián Ilavský, Lukáš Vajdík a Samuel Šebek

Tréner: Miko Viktor
Asistent trénera:
Kánik Tomáš

Foto: Viktor Miko

Fotogaléria


aktuálne na spartak.sk