Spartak U11 strieborný, herným prejavom upútali publikum

Spartak U11 strieborný, herným prejavom upútali publikum

Prípravka Spartaka U11 sa zúčastnila 18. ročníka medzinárodného halového turnaja „ATTRACT KEROBAJ CUP 2016“ v športovej hale Dom športu v Bratislave. V konkurencii ôsmych družstiev, ktoré boli rozdelené do dvoch štvorčlenných skupín sa postupne stretla s ObFZ Bratislava - mesto, MTK Budapešť a Viedenským FZ.

V semifinále si Trnavčania poradili s Dunajskou Stredou, ale vo finále už nestačili na bezkonkurenčne najlepší tím MTK Budapešť a domov si odniesli striebro. Spartak v Bratislave nesklamal, zanechal výborný dojem. Tréner Trnavy vyjadril spokojnosť nielen s úrovňou a kvalitou turnaja, ale aj s predvedenou hrou svojich zverencov po individuálnej stránke.

„Potešilo ma, že pomocou jednoduchých a rýchlych herných kombinácií dokázali vzájomne spolupracovať a streliť viacero gólov až do prázdnej bránky. Turnaj nám ukázal naše prednosti, ale aj nedostatky. V tréningovom procese naďalej pracujeme systematicky a cieľavedomo, pričom rozširujeme potenciál herných zručností každého hráča,“ povedal tréner Viktor Miko, ktorý svojich hráčov pochválil aj za vzornú reprezentáciu klubu nielen na ihrisku, ale aj mimo neho.

V súvislosti s turnajom priznal, že zámerom bolo preniesť z tréningového procesu veľa technických prvkov, aby sa hráči futbalom predovšetkým zabávali. Nakoniec sa stali druhým najlepším strieľajúcim celkom.

„Na turnaj sme ako mužstvo prišli ukázať všetko, čo po futbalovej stránke vieme. MTK Budapešť mal kvalitnejší a disciplinovanejší výber a ako jednotlivci boli lepšie pripravení. Z našich hráčov sa im vyrovnali možno dvaja, čo nakoniec rozhodlo aj vo finálovom zápase. Preto musíme zo športového hľadiska uznať, že boli lepší a zaslúžene vyhrali celý turnaj,“ skonštatoval tréner andelov, ktorý aj ako šéftréner prípravky určuje smer výchovy mladých talentov.

„Snažíme sa fungovať v určitom systéme tréningov, aby sme boli pri vývoji hráčov čo najefektívnejší. Tréningy sú na celý týždeň účelovo rozdelené a viac-menej sú zamerané na hru štyria proti štyrom, traja na troch a jeden na jedného. Sústreďujeme sa hlavne na techniku a daný tréning na to prispôsobujeme. Pre chlapcov v tomto veku je práca s loptou prvoradá. Dbáme aj na to, aby sa hráči na tréningu a celkovo pri hre zabávali a na futbal sa tešili, pretože práve v prípravke staviame dôležité základy. Deti musia mať množstvo opakovaní s loptou a nespočetne veľa pokusov z hry jeden na jedného,“ dodal Viktor Miko.

Spartak U11 reprezentovali:
Branislav Gajdoš, Dušan Stano, Martin Horník, Simon Ščasný, Richard Valovič, Norbert Blaško, Christián Ilavský, Lukáš Vajdík, Samuel Šebek, Šimon Železník.

tréner: Viktor Miko
asistent trénera: Tomáš Kánik

aktuálne na spartak.sk