Mladší žiaci Spartaka Trnava vycestovali na prestížny turnaj do Wendlingenu. Zverenci Ľuboša Benkovského strávili v Nemecku prvý marcový víkend. Turnaj síce nevyhrali, no domov odchádzali s veľkým množstvom skúseností a pocitom, že sa v silnej konkurencii herne nestratili.

„Do Nemecka som išiel s víziou otestovať si chalanov po osobnostnej stránke. Chcel som vidieť ako sa budú správať v zápasoch s najlepšími tímami z Nemecka. Pravdupovediac ma viacero hráčov veľmi milo prekvapilo a verím, že práve títo hráči to vo svojom futbalovom živote dotiahnu ďaleko,“ uviedol tréner Benkovský.

Mladí spartakovci sa v skupine stretli postupne s 1. FC Norimberg, 1. FSV Mainz 05, Suttgarter Kickers a 1. FC Eislingen. Vďaka víťazstvu s posledným menovaným dokázali andeli postúpiť zo skupiny. V druhej skupine sa stretli s nemeckou špičkou – VfB Suttgart, FC Bayern Mníchov a Reutlingenom.

„Odohrali sme kvalitné zápasy s TOP tímami z Nemecka. Rýchlostne, technicky, ale aj takticky boli na vysokej úrovni. Konfrontácie s najlepšími mládežníckymi akadémiami dáva chalanom veľa skúseností a hlavne im otvára oči, že sa musia neustále zlepšovať a pracovať na sebe. Celkové hodnotenie turnaja je z mojej strany neuspokojivé, keďže sme mali na viac. Naša efektivita bola veľmi slabá, čo v konečnom dôsledku rozhodlo o umiestnení,“ zhodnotil zápasy tréner Benkovský.

V obrovskej konkurencie sa červeno-čírni určite nestratili. Ukázali, že futbal hrať vedia a môžu sa porovnávať aj s najlepšími nemeckými akadémiami.

„Chalani boli sklamaní, chceli vyhrať viacero zápasov, bohužiaľ, to sa nám nepodarilo. Turnaj však ukázal veľa pozitívnych, ale aj negatívnych stránok, ktoré sa vyskytovali v zápasoch. Vieme, na čom musíme v tréningovom procese neustále pracovať,“ uviedol tréner mladších žiakov.

Turnaj bol veľkou školou aj pre samotného trénera, ktorý už má za sebou stáže v 1. FSV Mainz a 1. FC Norimberg.

„Sledoval som jednotlivé tímy a ich organizáciu, nastavenie hráčov, technickú a taktickú pripravenosť, coaching trénerov a mnoho ďalšieho. Zároveň som sa rozprával s trénermi Mainzu, Mníchova, Stuttgartu a zisťoval informácie ohľadom fungovania nemeckého futbalového zväzu a akadémií. Mám veľké množstvo informácií, ktoré budem v mojom trénerskom živote využívať,“ povedal Ľuboš Benkovský.

Na konci mája čaká Spartak U13 turnaj v Rakúsku, kde sa znovu stretnú so zahraničnými akadémiami.

Reprezentovali nás:

Tomá Trník – Ivan Polák, Patrick Karhan, Dávid Petráš, Alan Kukuč – Dávid Pomšahár, Jakub Jasovský, René Blaško- Thomas Kotlár, Maroš Púchlo, Filip Weisenpacher (Adrián Hrčka, Oliver Strečanský, Filip Hačko, DávidFiala, Filip Tomovič, Adam Štrbka) Asistent trénera: Marco Obetko.

Zápasy 1. Skupina:

  • FCEislingen – FC Spartak Trnava 0:1
  • FC Spartak Trnava – 1. FC Norimberg 0:1
  • FSV Mainz – FC Spartak Trnava 2:0
  • SV Stuttgarter Kickers – FC Spartak Trnava 2:0

2. Skupina:

  • VFB Stuttgart 1893 : FC Spartak Trnava 2:0
  • FC Spartak Trnava : Bayern Munchen 0:1
  • SSV Reutlingen: FC Spartak Trnava 1:0

O Umiestnenie :

  • Vfr Aalen 1921 : FC Spartak Trnava 0:0 penalty - 2:4

Foto: Silvia Jasovská