Spartak U15 s celkovým víťazstvom na turnaji Nike Premier Cup v Prahe

Spartak U15 s celkovým víťazstvom na turnaji Nike Premier Cup v Prahe

20 tímov, tri dni plné futbalu a jeden víťaz. To bol Nike Premier Cup v Prahe, ktorý sa hral od 21.4. do 24.4. Na prestížnom turnaji mal zastúpenie aj Spartak Trnava. O víťazstvo bojovali starší žiaci A pod vedením Eduarda Vilčinského s Romanom Hudecom.

Na jubilejný 20. ročník neoficiálnych majstrovstiev sveta hráčov do 15 rokov vycestovali červeno-čírni s veľkou túžbou, ktorá sa im po skvelom, kolektívnom výkone podarila naplniť. Turnaj pravidelne sleduje viacero skautov svetových mužstiev. Hráči sa tak majú možnosť ukázať a predať už v mladom veku. Konkurencia je obrovská, tímy ako Baník Ostrava, Sparta Praha, Slávia Praha, AS Trenčín, Slovan Bratislava či MŠK Žilina majú svoju kvalitu.

„Na finálový turnaj najlepších mužstiev z Česka a Slovenska sme cestovali po veľmi náročnom programe. Tento faktor sa prejavil hneď v prvý hrací deň, kedy sme odohrali tri zápasy. Každým zápasom sme sa zlepšovali nielen v hernom prejave či sebavedomí, ale aj v súdržnosti celého tímu,“ vyjadril sa tréner Vilčinský.

Jeho zverenci narazili v skupine na AS Trenčín, FC Teplice, Zbrojovku Brno a Tatran Prešov. Po jednom víťazstve, dvoch remízach a jednej prehre andeli postúpili do štvrťfinále, kde ich čakala Slávia Praha. S tou si poradili1:0 a tešili sa zo skvelého postupu do semifinále. Tam narazili na pražskú Spartu a po rovnakom výsledku boli vo finále.

„Zápasy play-off sme odohrali na vysokej úrovni. Dva hlavné ciele, ktoré sme si pred turnajom stanovili, sa nám, myslím, podarilo splniť – pokúsiť sa vyhraťturnaj a prezentovať sa kvalitnými individuálnymi výkonmi. Veľkú podporu zohral aj silný a kvalitný realizačný tím, za čo sa chcem kolegom veľmi pekne poďakovať. Najväčšia vďaka však patrí chalanom. Ukázali charakter, kvalitu a emócie. V kľúčových fázach turnaja pri nás stálo aj šťastie,“ pokračoval s úsmevom na tvári Eduard Vilčinský.

Vďaka celkovému víťazstvu sa starší žiaci Spartaka prebojovali do európskeho finále, ktoré sa od 5.5. do 9.5. odohrá vo Fínsku. Okrem toho získali aj poukaz v hodnote 200 000 kč na športové vybavenie.

Najlepším hráčom turnaja bol vyhlásený Šimon Kozák.

Nadšenie po víťazstve neskrýval ani manažér mládeže Marián Černý:

„Po takých výsledkoch a predvedenej hre sa rozpráva oveľa ľahšie. V 20-ročnej histórii sa stalo po prvý raz, aby mužstvo zo Slovenska triumfovalo na tomto turnaji. Tento úspech nemôže zostať nepovšimnutý. Treba na ňom stavať, pretože chlapci majú našliapnuté k veľkému, profesionálnemu futbalu. Už od svojich začiatkov bola veková kategória 2001 považovaná za veľmi talentovanú a perspektívnu, ktorá počas svojho pôsobenia bola vhodne dopĺňaná a podložená kvalitným tréningovým procesom. Tento úspech je úspechom všetkých, veľká vďaka za odvedenú prácu z minulosti patrí trénerom Marošovi Šarmírovi a Daliborovi Semankovi, na ktorú nadviazala súčasná trénerská dvojica Edo Vilčinský s Romanom Hudecom. Taktiež chcem poďakovať aj všetkým hráčom, ktorí pristúpili k svojim povinnostiam tak, ako sa na športovca patrí a v neposlednom rade patrí veľká vďaka aj ich rodičom, ktorí sa častokrát obetujú a robia maximum pre svoje ratolesti. Opäť chcem pripomenúť, že treba na tom stavať a stále napredovať tak, aby boli všetci úspešní, pretože medzi úspechom a neúspechom, špeciálne v športe,je veľmi tenká čiara. Aj týmto chcem apelovať na chlapcov, aby na sebe naďalej pracovali čo najlepšie a to nielen v tejto vekovej kategórii. Verím, že aj majstrovstvá Európy klubov vo Fínsku si užijú a prídu obohatení o veľké množstvo zážitkov a v neposlednom rade budú kvalitne reprezentovať náš klub.“

Základná skupina:
Spartak
Trnava - AS Trencin 0:0
FK Teplice – Spartak Trnava 1:2 (Csano, Bindics)
Spartak Trnava
- Zbrojovka Brno 0:1
Tatran Presov – Spartak Trnava 1:1(Burian)

Štvrťfinále:
Spartak Trnava - Slávia Praha 1:0 (Csano)

Semifinále:
Sparta Praha – Spartak Trnava 0:1 (Bindics)

Finále:
Spartak Trnava
- Zbrojovka Brno 2:1 (Csano 2x)

Na turnaji nás reprezentovali:
Rehák, Miček - Durdy, Kozák, Grík, Žitný, Lovász, Burian, Fraňo, Benovič, Nebyla, Bindics, Repa, Hecht, Csano, Zedek

Tímy, ktoré sa zúčastnili turnaja: http://www.premiercup.cz/uvodni-strana/nike-premier-cup-nas-ceka-i-v-roce-2016

Foto: Facebook Nike Premier Cup

Fotogaléria


aktuálne na spartak.sk