Spartak čaká na Myjave domáce prostredie. Ščasný: Môže to byť zápas o jednom góle

Spartak čaká na Myjave domáce prostredie. Ščasný: Môže to byť zápas o jednom góle

Karty sú v sobotu rozdané jasne. Ak chcú andeli bojovať v skupine o titul, musia zvíťaziť. Futbalistom Serede stačí na historické umiestnenie aj bod.

Aktuálne majú spartakovci na Sereď manko troch bodov. Akákoľvek výhra by ich tak vďaka lepším vzájomným súbojom posunula na šiestu priečku. Z historického hľadiska sa oba celky stretnú v najvyššej slovenskej súťaži ešte len v druhom súboji. Prvý ovládol na jeseň doma Spartak. Po góloch Bakoša s Godálom zvíťazil 2:1.

„Čo si pamätám, tak sme sa s nimi vytrápili. Ide o zdravo agresívne mužstvo, hrajú dobre zozadu, sú kombinační. Disponujú šikovnými hráčmi na rýchle protiútoky. Je to veľmi nepríjemný súper, aj podľa toho, čo som videl ich ostatné stretnutia. Mali sme s nimi problémy,“ prízvukuje tréner Ščasný.


Podobný duel očakáva štyridsaťročný kormidelník červeno-čírnych aj v sobotu. „Typologicky nastúpia proti sebe podobné tímy, môže to byť o jednom góle. Pobijeme sa, aby sme zvíťazili. Urobíme pre to všetko. Uvidíme, ako to dopadne. Na ihrisku nebudú dôležití jednotlivci, ale hra celého mužstva smerom do defenzívy a tiež ofenzívy,“ zdôraznil.

Zverenci Michala Ščasného majú pred sebou aj druhú výzvu – zlomiť nepriaznivú bilanciu na pôde súpera. Futbalisti z malého Ríma sa vonku z výhry naposledy radovali takmer presne pred rokom – 8.marca 2018 v Trenčíne.

„Spartak si prvú šestku zaslúži. Ak by sme sa tam neprebojovali, svet sa nekončí. Stále máme šancu uspieť v pohári. V tomto smere nevytváram na hráčov tlak. Nepovažujem ho za najdôležitejší zápas sezóny. Ako som povedal už skôr, pre nás bolo finále každý duel od začiatku jari,“ doplnil Michal Ščasný.


Súboj sa hrá na neutrálnej pôde v Myjave. Na tamojšom štadióne odohrala Sereď tri zápasy. V dvoch prípadoch, keď bola vedená ako domáce mužstvo, zdolala Senicu 2:1 a ViOn 2:0. V treťom ťahala za kratší koniec s Trenčínom 1:5. Andeli nastúpili na Kopaniciach v siedmom kole, rovnako ich zdolali Trenčania.

„Moje očakávania od soboty sú veľmi vysoké. Uvedomujeme si, že je to dôležitý zápas. Musíme hrať ako tím, nechať na ihrisku všetko a vyhrať. Keď sa nám to podarí, sme v prvej šestke. Vždy máme nejaké ciele. Každý v tomto kádri o nich vie. Sme veľmi koncentrovaní, súpera sme si dostatočne zanalyzovali. Viem, že nás príde podporiť množstvo našich fanúšikov. Je vždy skvelé, keď sú za nami. Dodajú nám silu navyše. Teším sa na tú pozitívnu energiu. Potrebujeme ich viac ako v hociktorom inom stretnutí. Záleží len od nás, ako sa k tomu všetkému postavíme,“ hovorí stopér Myenty Abena. V priebehu dvoch dní vypredali priaznivci Spartaka vyše tisíc vstupeniek. Futbalistom vytvoria domáce prostredie.


V ostatnom kole si lepšie počínala Sereď, ktorá zdolala Nitru 2:0. Minuloroční majstri nastúpili na novom Tehelnom poli a podľahli belasým rovnakým skóre. Od 11. novembra vyšiel po prvý raz strelecky Spartak naprázdno. Naopak, Seredčania ukončili sériu troch prehier a piatich zápolení bez bodového zisku.

„Nie je to normálny duel. Všetci vieme, že ide o to, či sa dostaneme do hornej polovice tabuľky. Musíme jednoducho vyhrať. Iná možnosť nie je. Budeme sa snažiť zvíťaziť. Seredi stačí bod, aj keď si nemyslím, že budú hrať na remízu. Samozrejme, môže to byť z ich strany taktický boj, no my sa pozeráme sami na seba. Verím, že to zvládneme,“ uzavrel Marek Janečka.

Súboj má v sobotu výkop na Myjave o 14.00 hod.

*Fotografie sú ilustračné z jesenného kola.

aktuálne na spartak.sk