Spartak cestuje do Nitry. El Maestro: Verím, že ukážeme pozitívnu reakciu

Spartak cestuje do Nitry. El Maestro: Verím, že ukážeme pozitívnu reakciu

V predposlednom zápase v roku 2017 čaká andelov výjazd na pôdu šiestej Nitry.


Azda len málokto si nespomenie na skvelé víťazstvo v siedmom kole, keď zverenci Ivana Galáda pricestovali na Štadión Antona Malatinského. Spartakovci strelili rozhodujúci gól z poslednej akcie v nadstavenom čase. O dôležitých troch bodoch, aj vďaka ktorým Spartak následne neprehral trinásť duelov v rade, rozhodol stopér Ivan Hladík.

"Mám naň pekné spomienky, pretože sme vyhrali veľmi špeciálnym spôsobom. Samozrejme, veľa vecí je podobných aj teraz. Mrzia nás dva prehraté súboje, zo psychologického hľadiska je tak situácia rovnaká. Naozaj potrebujeme vyhrať. Čo sa duelu týka, bolo ťažké skórovať. Vieme, že musíme byť počas deväťdesiatich minút koncentrovaní na 100 %. Verím, že vyhráme znova, ale snáď o niečo skôr (úsmev)," uviedol tréner Nestor El Maestro.

Tridsaťštyriročnému kormidelníkovi vyšli v spomínanom stretnutí všetky striedania. Oživenie priniesol ako Jirka, tak i Yilmaz s Brigantom. Práve posledný menovaný vyrovnával na 1:1.

"Spomínam si na to veľmi dobre. Bol to zápas, v ktorom sme potrebovali vyhrať a podarilo sa nám to. V týždni sme sa pripravovali ako na každý iný súboj. Vďaka momentálnemu počasiu to bude najmä bojovný futbal," pokračuje Brigant.


Rovnako ako pred siedmim kolom, aj teraz Trnavčania prehrali so Slovanom a Žilinou. Opäť ich tak čaká o niečo ťažšia situácia. Z tabuľkového postavenia privíta šiesty celok prvý. Forma z ostatných piatich duelov hovorí o tom, že andeli vyhrali dva, raz remizovali a dvakrát ťahali za kratší koniec. Hráči Nitry sa z troch bodov tešili raz a štyrikrát remizovali.

"Vždy je veľkým sklamaním, keď prehráte akýkoľvek zápas. Po každej prehre sa zvyšuje tlak, ale tiež aj motivácia pred ďalším kolom. Verím, že ukážeme pozitívnu reakciu," doplnil El Maestro, ktorý pred pár dňami odmietol ponuku rakúskeho Sturmu Graz (http://www.spartak.sk/clanek.asp?id=Nestor-El-Maes...).

Z pohľadu štatistík sa vyzve najlepšia defenzíva (10) druhú najlepšiu (15). Čo sa ofenzívy týka, futbalisti spod Zobora strelili osemnásť presných zásahov, tí z malého Ríma dvadsať sedem. Vďaka tomu sú, v spomínanej štatistike, na piatej priečke. Viac gólov strelili iba Trenčín, Slovan, Ružomberok a Žilina.

"Štatisticky má Nitra najlepšiu defenzívu, ale myslím si, že najlepšiu obranu máme my. K nášmu najbližšiemu súperovi prechovávam veľký rešpekt. Je však ľahšie brániť, keď sa nesnažíte streliť gól. My chceme vyhrať v každom zápase. Vtedy je o niečo komplikovanejšie neinkasovať žiadny gól. Nitra je náročný súper, aj veľké tímy majú problém proti ním skórovať. Bránia spolu a sú organizovaní. Samozrejme, prvý gól je dôležitý v každom dueli, no proti Nitre o to viac," nechal sa počuť Nestor. V posledných piatich kolách hráči Nitry strelili štyri góly a len dva dostali.


Z historického hľadiska sa oba celky stretnú v sedemdesiatom piatom stretnutí. Bilanciu vedie Spartak, ktorý tri body získal v tridsiatich troch, Nitra v dvadsiatich šiestich. Zmierlivo sa tímy rozišli v pätnástich prípadoch.

"V posledných dvoch súbojoch to z našej strany nebolo ono. Práve preto chceme nadviazať na výkony a výsledky, ktoré sme dosahovali predtým. Vieme, že majú najlepšiu obranu v lige. Presadzuje sa proti ním ťažko. Všetci však veríme, že to budeme práve my, kto na konci získa všetky body," povedal na záver Tomáš Brigant.

Zápas s Nitrou má v nedeľu pod Zoborom výkop o 14.00 hod. Lístky v cene troch eur si môžete kúpiť pred vstupom do sektora hostí z rúk koordinátora pre styk s fanúšikmi Branislava Fišeru.


aktuálne na spartak.sk