Spartak cestuje do Podbrezovej. Rusov: Verím, že nadviažeme na výhru s ViOn-om

Spartak cestuje do Podbrezovej. Rusov: Verím, že nadviažeme na výhru s ViOn-om

Nabitý program pokračuje pre Spartak tretím kolom Fortuna ligy. V sobotu večer sa zverenci Radoslava Látala predstavia na pôde Podbrezovej.

Mužstvo, s ktorým andeli získali v majstrovskej sezóne plný bodový zisk. Doma vyhrali 2:0, vonku 2:1. Červeno-čírni tak vďaka tomu naklonili na svoju stranu vzájomnú bilanciu. V doterajších jedenástich súbojoch vyhrali päťkrát, trikrát remizovali a rovnako trikrát prehrali.

„Hrajú doma a nezískali bod. Budú sa chcieť vytiahnuť a pred vlastnými fanúšikmi proti majstrovi ukázať. Sme v situácii, keď spočítavame straty po utorkovom stretnutí s Legiou. Uvidíme, kto bude fit,“ priznáva tréner Radoslav Látal.

V Zelpo Arena sa určite nepredstavia zranení Čanturišvili, Yilmaz či Lovás. S mužstvom necestuje ani Ján Vlasko, ktorý momentálne rieši zahraničný angažmán. Požiadal o individuálny tréningový plán.

„Sezóna sa ešte len začala. Všetky zápasy sú nesmierne dôležité. Ideme tam s jediným cieľom – vyhrať. Podbrezová mala vždy fyzické mužstvo, disponuje vysokými hráčmi. Hrozila najmä zo štandardiek. Ak sa nemýlim, káder omladili. Napriek tomu budú doma nepríjemní,“ zdôraznil pravý obranca Andrej Kadlec.

Spartakovci spôsobili v týždni senzáciu, keď vyradili trinásťnásobného poľského majstra Legiu Varšava. Vďaka tomu si zabezpečili minimálne ďalšie štyri stretnutia naprieč Európou. Najbližšie ich v utorok čaká FK CZ Belehrad.

„Je to zvláštne. U nás sa rozoberá to, ako sme prehrali. V Poľsku sú šokovaní ako Legia vypadla. Ide o veľkoklub. Vnímajú to ako katastrofu a obrovskú stratu. Myslím, že ani za päť rokov nepochopia vypadnutie s nami. Máme obrovskú radosť. Tvrdo sme pracovali. Vyšiel nám prvý súboj, aj keď všetko je o dvojzápase. Užili sme si to. Chalanom som povedal, aby sa ale od stredy koncentrovali na najbližšiu konfrontáciu. Čaká nás rýchly sled stretnutí, na oslavy nie je priestor,“ uviedol kormidelník Látal.

V lige je po dvoch kolách situácia nasledovná. Tabuľku vedú belasí, Spartak je na siedmej priečke a Železiari sú poslední. Za kratší koniec ťahali s Dunajskou Stredou i Slovanom. Inkasovali päť presných zásahov a len raz skórovali.

„Majú ťažký žreb. Dva duely prehrali, určite chcú bodovať. Hlavne sa musíme ale sústrediť na náš výkon, individuálny i tímový. Verím, že sa nám podarí nadviazať na výhru so Zlatými Moravcami,“ povedal brankár Dobrivoj Rusov, ktorý po návrate do malého Ríma dostáva priestor v ligových kolách.

Andeli po prehre so Senicou privítali doma ViOn Zlaté Moravce. Gólom Vlaska z penalty zvíťazili 1:0. Boli to dôležité tri body.

„Pred výkopom sme si v kabíne povedali, že je nutné hocijaké víťazstvo. Či po peknom alebo vydretom výkone. Podstatné sú tri body,“ doplnil Rusov.

Deviaty celok z vlaňajšej edície Fortuna ligy vstupuje do piatej sezóny v najvyššej súťaži. Za cieľ si dali záchranu, uvítali by postup do prvej šestky. Káder sa poriadne obmenil. Červeno-čírni môžu rátať s najnovšou akvizíciou Marekom Bakošom, ktorý sa dohodol na polročnom hosťovaní.

„Na jeho adresu musím vyzdvihnúť jednu vec. Je to pravý profík. Keď si človek uvedomí, že odišiel z mužstva, ktoré má istú skupinu Ligy majstrov k nám, kde o ňu musí bojovať, tak to klobúk dole. Máloktorý hráč by to urobil. Som veľmi vďačný. Verím, že si s nami užije ešte pekné chvíle,“ uzavrel Radoslav Látal.

Výkop v Podbrezovej je naplánovaný o 19.00 hod. Vstupenky, ktoré zostali, si môžu priaznivci kúpiť pred vstupom do sektora hostí z rúk koordinátora pre styk s fanúšikmi Branislava Fišeru.

aktuálne na spartak.sk