Spartak je v prvej šestke. Rada: Trvalo to dlho, teraz treba udržať krok

Spartak je v prvej šestke. Rada: Trvalo to dlho, teraz treba udržať krok

Štrnáste kolo Fortuna ligy bolo pre zverencov Radoslava Látala dvadsiate ôsme súťažné stretnutie v aktuálnom ročníku. Napriek enormnej záťaži sa mužstvo radovalo z dôležitých troch bodov.

Rozhodol o nich ešte v prvom dejstve z priameho kopu stredopoliar Jakub Rada. Pre českého legionára to bol prvý zásah v červeno-čírnom drese. Brankárovi Kuciakovi nedal zhruba z dvadsiatich piatich metrov žiadnu šancu.

„Už mi veľa ľudí pripomínalo, že by som mal dať nejaký gól. Teším sa, že prišiel (smiech). Bola to ideálna strelecká príležitosť ponad múr. Nebolo to ani blízko, ani ďaleko. Veril som, že by to mohlo vyjsť. Nakoniec sa to, aj so šťastím, podarilo,“ uviedol v mixzóne šťastný strelec.

Pečať rezultátu pridal v nadstavenom čase po nezištnej prihrávke Dangubiča krídelník Čanturišvili. Víťazstvo je o to cennejšie, pretože posunulo spartakovcov do prvej šestky. Opäť sa tak priblížili k svojmu primárnemu cieľu.

„Každá jedna výhra je pre nás dôležitá. Posun v tabuľke je plusom, čaká nás ale ešte veľa roboty. Musíme to potvrdiť v ďalších dueloch,“ zdôraznil Lukáš Greššák, ktorý viedol, pri neprítomnosti zraneného Godála, spoluhráčov s kapitánskou páskou na ľavom rukáve.

Po sérii nepriaznivých výsledkoch sa andeli prebrali. V ostatných štyroch súbojoch bodovali v každom. Tri z nich vyhrali, v jednom remizovali. Na šiestej priečke majú osemnásť bodov. Piata Sereď má dvadsať.

„Vzhľadom na postavenie v tabuľke a bodovému náskoku súperov sme si všetci uvedomovali dôležitosť zápasu. Nebol jednoduchý, vďaka spomínaným veciam sme boli čiastočne pod tlakom. Stretnutie bolo nutné za každú cenu zvládnuť. Podarilo sa. Trvalo to dlho, kým sme sa posunuli vyššie, teraz treba udržať krok,“ pokračuje Rada.

A to sa klub z malého Ríma musel zaobísť bez viacerých opôr. Pre zranenie chýbali kapitán Godál, Bakoš, Miesenbock, Grendel, Hladík, Kadlec či Sloboda.

„Zranenia pribúdajú, hráči sú unavení. Je toho viac ako dosť. Na predzápasovom tréningu pichlo v svale Grendela. Práve svalové zranenia vyplývajú z únavy. Napriek tomu, samozrejme, chceme byť na skok prvej šestke, aby sme na jar o ňu mohli bojovať. Uvidíme, ako sa to vyvinie. Dúfam, že sa niektorí uzdravia. Kým sme nadostrel, budeme sa biť,“ prízvukuje tréner Radoslav Látal.

Duel proti Podbrezovej bol pre Spartak trinástym vzájomným. Z plného bodového zisku sa radoval v šiestom z nich. Pre zaujímavosť, tri sa skončili remízou a štyri víťazstvom Železiarov.

„Nemáme na čo čakať. Musíme zvládnuť všetko, predtým sa nám nedarilo. Chýbalo viacero hráčov, ale každý, kto bol na ihrisku, to odmakal a vďaka tomu sme triumfovali. Náš cieľ je jednoznačný – zotrvať v prvej šestke,“ upozorňuje Jakub Rada.

Pred štvrtým kolom skupiny Európskej ligy si tak so spoluhráčmi dodali pozitívny impulz. Už vo štvrtok sa andeli predstavia v Záhrebe na pôde Dinama.

„Nebolo to ľahké. Vieme, aká je Podbrezová. V predchádzajúcich kolách sme inkasovali, tentoraz konečne nie a vyhrali (úsmev). Každé víťazstvo je super. Teraz nás čaká Európa,“ uzavrel Greššák.

Duel s Dinamom má výkop o 21.00 hod.

Fotogaléria


aktuálne na spartak.sk