Napriek domácej výhre 1:0 nemajú andeli veľkohubé vyhlásenia. Do Senice idú s pokorou a zdravým rešpektom voči súperovi.

Zverenci Michala Ščasného Senicu nepodceňujú. Bodaj by aj, veď súper v ostatných dueloch ukázal, že má nespochybniteľnú kvalitu. V lige strelili v posledných troch kolách sedem presných zásahov. Zdolali Trenčín i Nitru. V Slovnaft Cup-e nastrieľali najviac gólov zo všetkých (28, pozn. red.). Červeno-čírni napli súperovu sieť osemkrát menej.

"Jednogólový náskok je síce mierna výhoda, ale z percentuálneho hľadiska je to málo. Vieme, aké výsledky dosiahla Senica v poslednom období. V pohári si hravo poradila s Nitrou či Dunajskou Stredou, v domácej súťaži zdolala silné celky. Nečaká nás nič ľahké. Ideme tam s veľkým rešpektom," prízvukuje tréner Michal Ščasný.

Ako ďalej kormidelník Spartaka doplnil, najdôležitejšie bude udržať práve nebezpečných ofenzívnych hráčov Senice. Nedať im priestor. V prípade, že sa andeli dokážu gólovo presadiť, potom sa už dá hovoriť o výhode, pretože domáce mužstvo by v takom prípade muselo strážcu svätyne andelov prekonať v troch prípadoch.

"Bude to náročný súboj. Doma sme síce vyhrali, ale som si istý, že Seničania urobia všetko pre to, aby skóre zvrátili vo svoj prospech. Musíme byť pripravení. Od prvých sekúnd na nás vybehnú. Musíme hrať ako tím. Disponujeme kvalitnými hráčmi. Dúfam, že dokážeme eliminovať ich silné stránky. Touto cestou by som chcel pozvať našich fanúšikov, ktorí budú jednou z dôležitých súčastí pre nás," uviedol stopér Myenty Abena.

Spartakovci môžu ťažiť zo skalopevnej obrany. Ako v nadstavbovej časti skupiny o udržanie sa v najvyššej súťaži, tak aj v Slovnaft Cup-e inkasovali najmenej gólov. O vyššie spomínanú miernu výhodu sa na Štadióne Antona Malatinského v úvode apríla postaral krídelník Kire Markoski. Na začiatku duelu zužitkoval hlavou center Lovata. V ďalšom priebehu sa ani jeden z tímov nepresadil.

Futbalisti z malého Ríma môžu postupom do nitrianskeho finále (1. mája, pozn. red.) prekonať minuloročnú pohárovú účasť. Cestu do finále im vtedy prekazil belasý Slovan. Tentoraz je kabína odhodlaná dosiahnuť vytúžený cieľ. Priaznivci im k tomu môžu dopomôcť svojimi hlasivkami. Vstupenky sú v predaji vo fanshope a tiež pred vstupom do sektora hostí.

Výkop odvety je v utorok naplánovaný o 19.00 hod.