V utorok popoludní bola k zápasu 21. kola Slovan - Trnava už druhá bezpečnostná porada. Napriek tomu, že Spartaku bolo v jeho požiadavke vyhovené, fanúšikovia sa derby nezúčastnia. Klub vydal k tejto téme stanovisko, prinášame ho v plnom znení.

Trnava, 26.02.2019

TLAČOVÁ SPRÁVA

Stanovisko FC Spartak Trnava po bezpečnostnej porade (26.02.2019) k zápasu Slovan - Trnava

Na základe bezpečnostnej porady, ktorá sa konala dňa 26.02.2019 v Bratislave k zápasu 21. kola Fortuna ligy medzi ŠK Slovan Bratislava – FC Spartak Trnava (03.03.2019 o 18.00 na Tehelnom poli) aj za účasti zástupcov nášho klubu, poskytujeme nasledovné stanovisko.

  • Berieme na vedomie informáciu Únie ligových klubov (ÚLK), riadiacej organizácie Fortuna ligy, o pripravenosti nového štadióna na Tehelnom poli na zápasy Fortuna ligy a to z hľadiska noriem, ktorú potvrdilo v utorok predpoludní certifikačné konanie. Navyše, za bezpečnosť na štadióne je plnom rozsahu zodpovedný organizátor, čiže Slovan Bratislava, takže touto témou sa náš klub ďalej zaoberať nebude.
  • Sme radi, že sa nám s organizátorom podarilo pre našich fanúšikov vyrokovať 5% vstupeniek (cca vyše 1000) do sektoru hostí. Odmietame však tvrdenia z futbalových kruhov, že celá záležitosť bola po prvej bezpečnostnej porade zbytočne medializovaná a mala sa vyriešiť inak. Určite sme konali správne a hlavne v prospech bezpečnosti. Bolo našou povinnosťou chrániť klub a našich fanúšikov. Máme absolútne právo o týchto veciach otvorene a verejne hovoriť. Sme presvedčení, že ak by sme sa neboli jasne postavili k tomu problému, všetko by bolo zametené pod koberec. Napokon, ak by organizátor bol ihneď postupoval, napríklad aj počte nám odovzdaných lístkov v zmysle Rozpisu SFZ 2018/2019, čl. 6 Infraštruktúra štadiónov, písmeno „i“, nebola by žiadna kauza, ako tento vážny problém niektorí nazývajú.
  • Veľmi detailne vnímame vyhlásenie našich fanúšikov v zastúpení OZ Bíli Andeli a ULTRASSPARTAK, ktoré vydali po dnešnej bezpečnostnej porade. V plnom rozsahu mu rozumieme a chápeme ho. Skutočne sektor hostí nebude mať požadovaný komfort, presne tak ako uvádzajú fanúšikovia vo svojom vyhlásení. Sme z toho znepokojení a sklamaní, že na takýto sviatok futbalu, otvorenie nového štadióna, chýba základný servis a vytvorené základné podmienky pre fanúšikov hosťujúceho sektoru, ktorý by mal byť len v provizóriu. Plne naše stanovisko zdieľa a našich fanúšikov podporuje aj samotný hlavný akcionár klubu Vladimír Poór.
  • Vzhľadom k tomu, že tak ako sme požadovali v stanovisku zo dňa 22.02.2019, aby sa príslušné futbalové orgány zaoberali nami uvedenými problémami, teda pripravenosťou štadióna a piatimi percentami vstupeniek pre našich fanúšikov, boli vyriešené, náš klub na zápas nastúpi. Sme len veľmi smutní, že v hľadisku budú chýbať naši fanúšikovia. Prečo, nad tým sa už musia zamyslieť iní, nie my, ani naši fanúšikovia.

Marek Ondrejka, riaditeľ klubu

Marián Černý, generálny manažér