Spartak otvorí na jar klubovú Sieň slávy. Budú v nej aj predmety od fanúšikov

Spartak otvorí na jar klubovú Sieň slávy. Budú v nej aj predmety od fanúšikov

Spartak v priebehu jari otvorí klubovú Sieň slávy. Súčasou budú aj predmety od fanúšikov. Stačí, ak ich dajú klubu do výpožičky.

V závere roka uzreli svetlo sveta vizualizácie a v podstate hneď sa začalo s výstavbou Siene slávy Spartaka Trnava. V súčasnosti sa rozbiehajú práce naplno. Položený je koberec v tvare futbalového ihriska, čoskoro sa začne s inštaláciou ďalšieho zariadenia a vitrín.

Sieň slávy sa rozdelí na dve časti. V tej pri vstupe budú špeciálne fotografie s laureátmi Siene slávy. Pribudnú každý rok, keďže klub ich pravidelne vyhlási na galavečere Andel roka. Samozrejme, fanúšikovia nájdu v "špeciálnej" miestnosti i trofeje a ďalšie významné predmety. Ďalej sa môžu teši aj na na fotografie futbalistov, ktorí odohrali za klub 100 a viac prvoligových zápasov. Druhá čas, ktorá bude oddelená sklenou stenou, je vyhradená pre najvzácnejšie klubové trofeje, je prevažne multimediálna. Bude tu projekcia i sedenie pre 20 osôb v podobe zaujímavých sedadiel. V oboch častiach sa po celej dĺžke rozpínajú vitríny, v kombinácii otvorené i presklené. V nich nebudú chýba ani najväčšie klubové legendy.

"V Sieni slávy sa vystavia najvýznamnejšie klubové trofeje. Samozrejme, okrem toho aj dresy, kopačky, fotografie a ďalšie artikle. Všetko chceme usporiada podža rokov a úspechov," hovorí PR a event manažér klubu Marek Ondrejka. Aby bola zbierka čo najzaujímavejšia a najvzácnejšia, klub osloví aj fanúšikov. "Áno, touto cestou chceme požiada našich fanúšikov, bývalých hráčov a funkcionárov, najmä tej staršej generácie, ktorí majú doma nejaký vzácny artikel, najmä z majstrovských období, aby nás kontaktovali," pokračuje Ondrejka. Tí, ktorí majú doma niečo zaujímavé spojené s klubom, sa môžu riadi uvedenými pokynmi nižšie. Dôležitou vecou je, že predmety zostanú naďalej vo vlastníctve fanúšika, klubu ich len vypožičia na základe zmluvy.

Tým, že Sieň slávy bude ma i projekciu, ozvučenie a dostatočné sedenie, klub v nej plánuje organizova napríklad zaujímavé pravidelné večery a besedy s legendami či súčasnými hráčmi, autogramiády a podobne. Sieň slávy sa sprístupní širokej verejnosti, ale aj školám a iným organizáciám. Vstup bude cez vchod H, v bezprostrednom dotyku klubového officu na prvom poschodí štadióna.

Klub a tvorcovia vizualizácie Siene slávy hžadali inšpiráciu v podobných projektoch v rámci Európy, ale, samozrejme, je tam i kus vlastných predstáv. Realizácia Siene slávy si vyžiada niekožko desiatok tisíc eur, presná suma sa vyčísli po jej dokončení.

Akým spôsobom môžete poskytnú predmety do Siene slávy:

- Kontaktné osoby: Marek Ondrejka (ondrejka@spartak.sk), Peter Žember (zember@spartak.sk), Izabela Péteryová (i.peteryova@cityarena.tt).

- S akoukožvek osobou si dohodnite termín a spôsob odovzdania predmetov. Zároveň tak podpísanie zmluvy o poskytnutí predmetov do výpožičky klubu.

- Klub, samozrejme, najprv vyhodnotí, či daný predmet bude inštalovaný v Sieni slávy. V prípade, že sa rozhodne ho neinštalova, vráti sa majitežovi.aktuálne na spartak.sk