Spartak povedie od novej sezóny Radoslav Látal

Spartak povedie od novej sezóny Radoslav Látal

Štyridsaťosemročný kormidelník naposledy pôsobil v Bielorusku, kde viedol Dinamo Brest. Na lavičke nahradí Nestora El Maestra, ktorý po majstrovskej sezóne z klubu odišiel.

Napriek zisku bieloruského superpohára a pohára sa však s tímom musel rozlúčiť. Po chvíľke voľna sa dohodol s klubom z malého Ríma. So Spartakom Trnava podpísal zmluvu na jeden rok, s opciou na ďalšie pokračovanie.

"Rodilo sa to veľmi rýchlo. Bol som síce v kontakte s jedným českým celkom, s ktorým som rokoval už o podmienkach. Vstúpil však do toho Spartak s veľmi jasnou a serióznou ponukou. Nakoniec to dopadlo tak, že som tu," uviedol nový tréner andelov Radoslav Látal, ktorý má skúsenosti i s poľskou Ekstraklasou či slovenskou Fortuna ligou. Pred pár rokmi viedol Košice.

V budúcej sezóne ho spolu s kádrom, ktorý zostal prakticky pokope, nečaká nič jednoduché. Od začiatku budú bojovať na viacerých frontoch. Spartakovci sa predstavia v Lige majstrov.

"Je to veľká výzva. Všetci vieme, že sa urobil titul po veľmi dlhom čase. Rád by som nadviazal na odvedené výkony. Čo sa týka prípravy, musím sa zoznámiť s chalanmi, zistiť ich vlastnosti a plusy, resp. mínusy. Času veľa nie je, budeme potrebovať pracovať, aby sme sa dostali do kondície a chytili formu z minulej sezóny," pokračuje Látal.

V kabíne sa futbalistom Spartaka po prvý raz predstaví už v pondelok 11.6., keď sa oficiálne začne letná príprava na nový ročník. Rozhovor s očakávaniami, cieľmi a pohľadom na ligu či predchádzajúce pôsobisko prinesieme cez víkend na našom webe.

VIDEO: http://fcspartak.tv/v1340-latal-novym-trenerom

aktuálne na spartak.sk