Spartak privíta Podbrezovú. Oravec: Pripravili sme sa, chceme vyhrať

Spartak privíta Podbrezovú. Oravec: Pripravili sme sa, chceme vyhrať

Do malého Ríma pricestuje siedmy celok tabuľky. Andeli sú o priečku nižšie, s dvojbodovým mankom.

Z ostatných piatich ligových súbojoch sú na tom lepšie zverenci Radoslava Látala. Dvakrát vyhrali, rovnako dvakrát ťahali za kratší koniec a naposledy remizovali v Zlatých Moravciach. Podbrezová má na konte štyri prehry a jedno víťazstvo.

„Z našej strany to bol výkon ďaleko za očakávaniami. Nezaslúžili sme si vyhrať, ale dalo sa v Moravciach vyťažiť maximum. Strata mrzí, keďže sme o dva body prišli v poslednej minúte,“ vrátil sa k remízovému zápoleniu tréner Látal.

Čiernou škvrnou spomínaného duelu bolo zranenie kapitána Borisa Godála. Po zmene strán odkopol loptu do autu a zostal ležať na zemi. Následne s bolesťou v svale odkríval do kabíny.

„Čakáme do poslednej chvíle. Uvidíme, či bude môcť alebo nie. Nevyzerá to s ním však najhoršie,“ prezradil na margo Godála Radoslav Látal.

Spartakovci sa s Podbrezovou stretli v aktuálnom ročníku na jej pôde v treťom kole. O osude zápasu rozhodol v druhom polčase Leško, ktorý zužitkoval prihrávku za obranu. Červeno-čírni tak majú čo svojmu protivníkovi vracať.

„Disponujú dobrým tímom. Vedia, čo chcú hrať, vychádzajú zo zabezpečenej obrany. Pripravili sme sa, chceme vyhrať,“ zdôraznil defenzívny univerzál Matej Oravec.

Z historického hľadiska nastúpi Spartak proti Železiarom v trinástom vystúpení. Bilancia je prakticky vyrovnaná – päť výhier andelov, štyri Podbrezovej a tri remízy.

„Každý súper je nepríjemný. Všetci k nám chodia bojovať, nič nám nedarujú. Nečaká nás ľahký súboj. Mali sme týždeň na prípravu, zmobilizovať sily. Verím, že to zvládneme,“ pokračuje Látal.

Po minulotýždňovom zaváhaní majú futbalisti z malého Ríma ďalšiu príležitosť prebojovať sa do prvej šestice mužstiev. Tabuľka sa rozdelí na dve polovice po dvadsiatich dvoch kolách.

„Po remíze so Zlatými Moravcami nebola ideálna nálada, ale snažili sme sa to hodiť za hlavu a sústrediť iba na Podbrezovú. K dispozícii bolo dostatok času, nehrali sme v Európskej lige. Dúfam, že tri body zostanú doma,“ prízvukuje Oravec.

Andeli by mohli ťažiť z domáceho prostredia. Vonku síce nevyhrali ani raz, no na svojej pôde dovolili bodovať hosťom len v troch prípadoch. V štyroch sa radovali z výhry.

„Hlavne, aby sme sa posunuli vyššie v tabuľke. Áno, doma body nestrácame. Je pred nami posledných deväť či desať stretnutí. Sily ubúdajú a zranenia pribúdajú. Káder máme široký preto, aby sme boli schopní bojovať v troch súťažiach,“ uviedol na záver kormidelník Spartaka.

Ako duel dopadne, sa dozvieme v sobotu od 17.00 hod na Štadióne Antona Malatinského. Sektory 1 až 8 a 29 až 35 sú zatvorené. Všetci, ktorí sem majú permanentky, majú vyhradené miesta v sektore 39. Vstupy na západnú cez vchod B, do ostatných sektorov štadióna vstupy iba cez vchod A. Žiadame všetkých, aby dodržiavali sedenie na svojich miestach. Kotol je v sektore 28 na západnej.

aktuálne na spartak.sk