Už pod vedením nového trénera El Maestra sa andeli zišli vo štvrtok popoludní prvý raz v kabíne.

Hráči si po náročnej sezóne užili voľných 18 dní. V kabíne sa stretlo devätnásť futbalistov, medzi ktorými boli aj nové posily. Do malého Ríma prichádza na dva roky VACHTANG ČANTURIŠVILI z Gruzínska. Zaujímavosťou je, že spomínaný hráč nedávno obliekal dres Dinama Tbilisi, ktoré v tej dobe trénoval bývalý kormidelník Spartaka Juraj Jarábek.

"Som šťastný, že môžem obliekať dres Spartaka. Budem sa snažiť odovzdať to najlepšie pre prospech tímu," uviedol prvé pocity po podpise zmluvy. V ročníku 2017/18 bude obliekať dres s číslom sedem. Trnave poskytol o 23-ročnom krídelníkovi výborne referencie Vladimír Weiss starší, ktorý Vachtanga trénuje v národnom tíme Gruzínska.

Druhou novou tvárou je ANDREJ LOVÁS. Dvadsaťšesťročný útočník sa sťahuje spod ružomberského Čebraťa, kde futbalovo vyrástol. V drese Ružomberka nastúpil v priebehu takmer desiatich rokov do 126 zápasov, strelil sedem gólov.

"Osobne poznám Matúša Čonku, Lukáša Greššáka a Andreja Kadleca. Ani zvyšok mi nie je neznámy, keďže sme proti sebe nastupovali na futbalových trávnikoch. Po rozhovoroch s Pavlom Hoftychom sme sa dohodli, že to skúsime a podpísali zmluvu. Teším sa," povedal bývalý mládežnícky reprezentant.

Okrem nich sa Trnave upísal aj 28-ročný defenzívny záložník YASIN PEHLIVAN. Futbalista, ktorý v sezóne 2015/16 obliekal dres Red Bull Salzburg, má skúsenosti aj s národným tímom Rakúska. Jeho dres si obliekol v sedemnástich stretnutiach.

"Som rád, že budem hrať za Spartak. Želám si, aby bola nová sezóna lepšia ako uplynulá. Mám z tohto všetkého naozaj dobré pocity," dodal Yasin.

S hlavným mužstvom Spartaka vstupuje do letnej prípravy aj dvojica IĽJA ČEREDNIČENKO a FILIP TOMOVIČ, ktorí ešte nedávno bojovali v baráži o zotrvanie v druhej lige. Za svoje kvalitné výkony si ich Nestor El Maestro vybral do kádra.

"Myslím si, že mám za sebou dobrú sezónu. Mrzí ma len to, že juniorka nezotrvala v druhej lige. Zmluvu som podpísal na dva roky. Všetko mám teraz vo vlastných rukách, aby som sa prebojoval do základnej zostavy," nechal sa počuť 22-ročný ofenzívny univerzál.

Na úvodnom zraze chýbali len Lukáš Mihálik, Erik Jirka, Matej Oravec, ktorí majú po účinkovaní v juniorke predĺženú dovolenku a, samozrejme, Adam Jakubech. Strážca spartakovskej svätyne sa od 16. júna predstaví v drese slovenskej reprezentácie na európskom šampionáte do 21 rokov v Poľsku. Legionár Robert Tambe háji farby Kamerunu na Pohári konfederácií v Rusku.