Spartak proti Nitre, Vlasko sa teší na štadión, Chudý: Sme pripravení

Spartak proti Nitre, Vlasko sa teší na štadión, Chudý: Sme pripravení

Po dvojtýždňovej reprezentačnej prestávke sa cez víkend opäť hlási o slovo najvyššia slovenská súťaž. V siedmom kole Fortuna ligy privíta Spartak doma vedúcu Nitru.

Zverenci Ivana Galáda sa do najvyššej súťaže vrátili po troch rokoch. Odvtedy sa toho veľa zmenilo na jednej i druhej strane. Posledný domáci vzájomný zápas (sezóna 2013/14, pozn. red.) si z kabíny andelov pamätá iba navrátilec Ján Vlasko. Dvadsaťsedemročný ofenzívny futbalista sa do Trnavy vracia po dvoch rokoch.

"Pamätám si na to veľmi dobre. Vytvorili sme si množstvo šancí, no napriek tomu sa stretnutie skončilo 0:0. Nitra sa bránila. Určite sa budeme v nedeľu snažiť hrať ofenzívne a vyvíjať na súpera pressing," uviedol Vlasko.

Navrátilca čaká na novom Štadióne Antona Malatinského premiéra. Prostredie ale dôverne pozná.

"Neviem, či budem hrať, to sa dozviem až v deň zápasu. Ak by som nastúpil, určite sa veľmi teším na návrat po viac ako dvoch rokoch. Konečne si vyskúšam nový štadión. Každý hráč, ktorý zažil podobnú eufóriu, vie, že vtedy všetko vychádza. Mužstvo si sadlo, skúsení hráči sú doplnení mladými a vedení dobrým trénerom. Záleží od nás, ako sa k tomu postavíme. Chceme uspieť," povedal s úsmevom na tvári Ján Vlasko.

Spartakovci majú za sebou dvojtýždňovú pauzu. Počas nej tvrdo trénovali nielen na kondícií. Oproti bežnému týždennému mikrocyklu mali viac dvojfázových tréningových jednotiek.

"Samozrejme, tréningové jednotky vyzerali trochu inak. Myslím si, že sme čas využili naozaj dobre. Pracovali sme na rôznych aspektoch našej hry a pripravovali sa na duel s Nitrou," hovorí El Maestro.

Hráči Nitry sú príjemným oživením Fortuna ligy. V doterajších šiestich dueloch inkasovali iba jeden gól a ani raz neprehrali. Trnavčania si po štyroch víťazstvách pripísali dve prehry. Aj preto sa očakáva, že si proti lídrovi budú chcieť vrátiť víťaznú chuť.

"Je pomerne bežné, že mužstvo, ktoré sa vráti do prvej ligy, vstúpi do sezóny dobre. V úvode ide zvyčajne o počiatočnú eufóriu. Samozrejme, Nitra túto pozitívnu atmosféru výborne využila. Napriek tomu však majú v kádri niekoľko veľmi dobrých futbalistov. Našli štýl hry, ktorý im vyhovuje," prízvukuje tréner Nestor El Maestro.

Z historického hľadiska pôjde v novodobej slovenskej súťaži o jubilejný štyridsiaty vzájomný zápas. Celkovo oba celky nastúpia proti sebe v sedemdesiatom štvrtom súboji. Body sa delili sedemkrát. Červeno-čírni získali tri body v dvadsiatich stretnutiach, ich súper v dvanástich.

"Už z mojich dorasteneckých čias si pamätám, že keď Nitra postúpila do najvyššej súťaže, taktiež zaknihovala podobný štart. Začiatky tam majú veľmi živé, ľudia sa toho chytia a chodia povzbudzovať vo veľkom množstve. Očakávam od nich poctivú defenzívu. Bude sa proti ním ťažšie presadzovať, vedia založiť rýchly protiútok či už jednoduchým nákopom, alebo akciou. Musíme si na nich dať pozor. Poznáme ich štýl hry, pripravili sme sa a verím, že získame tri body," dodal brankár Martin Chudý, pre ktorého to bude špecifický duel. Pod Zoborom strávil takmer desať rokov.

V malom Ríme sa očakáva slušná návšteva, keďže v čase duelu bude vrcholiť tradičný trnavský jarmok. Pred víkendom bolo predných viac ako 2 500 vstupeniek. Hostia do svojho sektora požiadali o tristo lístkov.

"Hráme doma, verím, že nás prídu fanúšikovia podporiť. Na súboj sa teším. Poznám odtiaľ množstvo ľudí, ktorí stále pracujú okolo futbalu," povedal na záver Chudý.

Zaujímavosťou je i to, že červeno-čírni si proti Nitre pripíšu jubilejný dvetisíci zápas v najvyššej súťaži. To, či zaknihujú historicky osemstošieste víťazstvo, sa dozvieme v nedeľu od 19.00 hod.

aktuálne na spartak.sk