Spartak proti Ružomberku. Ofosu: Musíme byť koncentrovaní, budeme bojovať

Spartak proti Ružomberku. Ofosu: Musíme byť koncentrovaní, budeme bojovať

Súboj uzavrie prvú polovicu nadstavbovej časti o titul. Andeli privítajú Liptákov na Štadióne Antona Malatinského v tejto sezóne po druhý raz.

Predchádzajúce dva sa skončili víťazstvom Spartaka pod Čebraťom, resp. remízou 1:1 v malom Ríme. O jediný presný zásah sa postaral Ján Vlasko. Najmä druhý duel spartakovcov mrzel. Boli lepší, avšak nie efektívni ako v prvom meraní síl v úvode sezóny.

Tabuľkovo privíta prvý celok šiesty. Od seba ich delí dvadsať jeden bodov. Paradoxne, keď sa pozrieme na štatistiku strelených gólov, futbalisti Norberta Hrnčára nastrieľali o tri menej (34) ako andeli. Liptáci sú v tejto sezóne jedným z troch tímov (okrem Slovana a Žiliny), ktorí dokázali na Štadióne Antona Malatinského v tejto sezóne bodovať.

"Sme prví, ale stále nemáme nič isté. Niektoré tímy na nás vyvíjajú tlak, naháňajú nás. V ostatnom kole sme podali dobrý výkon. Musíme sa koncentrovať. Až do konca sezóny nás čakajú už len súboje s prívlastkom finále. Budeme bojovať," prízvukuje Reagy Ofosu.

V posledných štyroch vzájomných zápasoch na pôde Spartaka dokázali Ružomberčania vždy skórovať. Dvakrát si odniesli prehru, raz víťazstvo a jednu remízu. Avšak od decembra sa hráči spod Čebraťa vonku trápia. Naposledy prekonali Michalovce. Odvtedy sa nepresadili v Žiline, Prešove, Dunajskej Strede a ani na Pasienkoch.

"Nebude to jednoduché. Ružomberok má dobré mužstvo. Určite budú dobre organizovaní. Na krajoch disponujú nebezpečnými hráčmi. Verím, že nastúpime koncentrovaní a ukážeme chuť po víťazstve. Taktiež dúfam, že nám opäť pomôžu fanúšikovia ako v derby. Potrebujeme potvrdiť získané tri body. Nemôžeme nič podceniť. Viackrát som spomínal, že v lige nie je žiadny tím, ktorý príde odovzdaný. Máme kvalitu, ktorú dokazujeme," zdôraznil ofenzívny univerzál Štefan Pekár.

Zaujímavá je štatistika domácich súbojov zverencov Nestora El Maestra. Aspoň teda posledných piatich, ak rátame tiež pohárové stretnutie s Dunajskou Stredou. Červeno-čírni v nich neinkasovali. Brankári Spartaka ťahali loptu zo svojej siete ešte v závere novembra, keď v malom Ríme triumfovala Žilina.

"Tabuľkové postavenia Ružomberka tomu možno nenasvedčuje, ale bude to ťažké. Hrajú zo zabezpečenej obrany. Od úvodu musíme hrať s takým nasadením, ako proti Slovanu. Na ihrisku nechať jednoducho všetko," pokračuje stopér Ivan Hladík

Z historického hľadiska pôjde o šesťdesiaty deviaty vzájomný zápas. Bilancia je naklonená na stranu hostí. Tí naplno bodovali v dvadsiatich siedmich dueloch, spartakovci získali tri body v dvadsiatich troch. Zmierlivo sa oba celky rozišli osemnásťkrát. V nedeľu sa stretnú dve mužstvá, ktoré sú mimoriadne silné v záveroch stretnutí. Po 75. minúte nastrieľali Ružomberčania dvanásť presných zásahov, Trnavčania o jeden menej.

"Nečaká nás nič jednoduché. Ale to v žiadnom zápase. Porovnám to s duelmi proti Slovanu. Každý čaká, že práve tie budú ťažké. Áno, ale sú plné emócií. Takéto stretnutia sú oveľa náročnejšie. Všetci si to uvedomujeme. Pôjde o nebezpečných deväťdesiat minút. Musíme byť šikovní i sústredení na jeden cieľ. Hráme doma, chceme vyhrať," uviedol Ofosu, ktorý sa v tejto sezóne blysol dvomi trojbodovými gólmi do siete Senice a Slovana Bratislava.

Ostatných desať zápolení je absolútne vyrovnaných. Obaja vyhrali trikrát a štyrikrát sa zrodila remíza. Dokonca i skóre majú rovnaké – 9:9. Červeno-čírni sa budú musieť zaobísť bez Godála a Egha, ktorí pauzujú pre žlté karty. Naopak, rovnaký trest si odpykal stredopoliar Yasin Pehliva. Tréner El Maestro už môže rátať s jeho službami.

To, či spartakovci zdolajú svojho protivníka, sa dozvieme v nedeľu od 14.45 h. na Štadióne Antona Malatinského. Lístky si môžete kupovať online na https://cityarena.maxiticket.sk/futbal-zapas-spartak-mfk-ruzomberok-2018-14 V deň zápasu v pokladni na Športovej ulici.

Bulletin si prečítate tu: http://www.spartak.sk/zobraz.asp?t=bulletin

AKTIVITY VO FANSHOPE

V deň duelu bude pripravený tradičný program pre najmenších. A to od 13.30 pred fanshopom na štadióne. V rámci projektu Futbalmania zavíta medzi deti futbalista Spartaka, ktorý rozdá podpisy, nebudú chýbať rôzne súťaže. Napríklad v tvrdosti streľbe, maľovaní na tvár a pod. Všetko pod dohľadom animátoriek.

aktuálne na spartak.sk