Spartak proti Trenčínu, El Maestro: Budeme pokračovať našim štýlom, čaká nás veľký test

Spartak proti Trenčínu, El Maestro: Budeme pokračovať našim štýlom, čaká nás veľký test

Po víťazstve s Michalovcami a Podbrezovou privítajú andeli AS Trenčín. Červeno-čírni majú so svojím súperom doma priaznivú bilanciu. Trenčania vyhrali v malom Ríme naposledy takmer pred piatimi rokmi (18.augusta 2012, pozn. red.). „Majú svoju kvalitu a štýl hry, ktorým hrajú. Sú nebezpeční, musíme si dať pozor,“ prízvukuje kapitán Lukáš Greššák.

Hráči z malého Ríma môžu ťažiť z domácej výhody, veď v priebehu piatich rokov spartakovci na Štadióne Antona Malatinského zvíťazili proti Trenčínu štyrikrát. V ostatných dvoch súbojoch sa zrodila remíza 1:1. Naopak pod hradom Matúša Čáka to v posledných štyroch prípadoch bola poriadna gólová prestrelka. Diváci videli dokopy 25 gólov.

"S Trenčínom vieme zahrať aj vonku. Každý jeden z nás je ale radšej, keď sa hrá doma, pred vlastnými fanúšikmi. Môže to byť malé plus, ale vôbec sa na to, či hráme doma alebo vonku, nemôžeme pozerať. V sobotu pôjdeme za víťazstvom," hovorí ďalej Greššák.

Po výbornom úvode nelietajú v oblakoch. Nohami sú pevne na zemi. Veď okrem trenčianskeho AS ich v najbližšom období čaká Ružomberok, Slovan i Žilina. Poriadna previerka sily aktuálneho kádra.

"Presne tak. Nechcem však podceňovať mužstvá, s ktorými sme hrali, že, nedajbože, nemajú kvalitu. Čakajú nás tímy, ktoré sa predstavili v európskych pohároch. Pre niektorých chalanov v kabíne to bude niečo nové. Tešia sa a sú motivovaní," pokračuje Lukáš Greššák.

Z historického pohľadu sa obe mužstvá postavili proti sebe doteraz v 51 dueloch. Bilancia je naklonená na stranu andelov. Z troch bodov sa radovali v dvadsiatich dvoch, trinásťkrát sa body delili a šestnásťkrát sa z víťazstva tešili hráči Trenčína.

"Po Žiline a Slovane patrí Trenčín spolu s Ružomberkom k jednému z najsilnejších celkov v lige. Hráči to ukázali v minulej sezóne. Videl som ich niekoľkokrát. Majú výhodu, že hrajú spolu dlhý čas. Vedia, akým štýlom sa chcú prezentovať. V posledných sezónach odviedli kus dobrej práce. Po dvoch víťazstvách nás čaká veľký test. Veríme, že uhráme dobrý výsledok," uviedol tréner Nestor El Maestro.

Síce sa odohrali ešte len dve kolá, no futbalisti Spartaka v nich inkasovali iba jeden gól. Ich defenzívu prelomil pár sekúnd pred koncom stretnutia v Podbrezovej domáci Andrej Rendla. Práve z obrany by proti Trenčanom mohli andeli ťažiť aj v sobotu.

"Je to pekná bilancia, ale pozerať sa na ňu je príliš skoro. Celkovo sa našej defenzíve v zápasoch darí. Snažíme sa jej pomáhať všetci, od prvého obrancu až po posledného útočníka," nechal sa počuť dispečer stredu poľa Greššák.

Pozitívnym zjavom na trávniku je od prvého duelu v lige rakúsky legionár Marvin Egho. Vysoký útočník bol pri všetkých troch presných zásahoch. Proti Michalovciam nabíjal Pekárovi a s Podbrezovou sa o oba postaral sám. Pre zaujímavosť, vo vzájomných súbojoch Spartaka proti Trenčínu videli priaznivci len v posledných desiatich zápasoch v priemere 3,7 gólu na zápas.

"Nečaká nás ľahký súper, ale chceme potvrdiť tri body zvonku, aby bolo opäť v kabíne veselšie," dodal Lukáš Greššák.

Trnavčania ťahajú proti Trenčanom päťzápasovú šnúru bez prehry. Naposledy prehrali ešte v septembri 2015 po výsledku 3:5. Isté je, že sa v sobotu na trávniku neobjaví Robert Tambe, oba kluby sa napokon dohodli a útočník z Kamerunu sa 1.8. sťahuje do druholigového tureckého tímu Adana Demirspor. Pre zranenie budú chýbať Babatounde Bello i Andrej Lovás.

Lístky si môžete kupovať denne online na https://cityarena.maxiticket.sk/zapas-spartak-as-trencin-2017-08 alebo v pokladni v deň súboja od 15.30 hod do začiatku. Pre najmenších si klub v spolupráci s Futbalmaniou opäť pripravil zábavnú funzónu, vďaka ktorej môžu deti získať zaujímavé suveníry Spartaka Trnava, ale sa aj stretnúť s niektorým z hráčov hlavného mužstva. Duel má výkop naplánovaný o 18.30 hod.

Bulletin:

V elektronickej forme Vám aj pred druhým domácim stretnutím v novej sezóne prinášame zápasový bulletin. Prečítať si ho môžete tu:

http://www.spartak.sk/zobraz.asp?t=bulletin

aktuálne na spartak.sk