Spartak sa dohodol s Erikom Grendelom z Górnik Zabrze

Spartak sa dohodol s Erikom Grendelom z Górnik Zabrze

Ako šestnásťročný debutoval v najvyššej slovenskej súťaži v drese Dubnice.

Dvadsaťdeväťročný futbalista v doterajšom priebehu kariéry vystriedal iba tri kluby. Erik sa narodil v Handlovej a futbalovo vyrastal v spomínanej Dubnici, kde si pripísal takmer stovku ligových duelov.

"Som človek, ktorý má rád stabilné prostredie. Mám rodinu, dve deti a pre nich je tiež jednoduchšie, keď zostanem dlhšie na jednom mieste. Asi bol každý so mnou spokojný, keď som po roku nemusel meniť pôsobisko (úsmev). Budem robiť všetko preto, aby sa na mňa v malom Ríme spomínalo iba v dobrom," zdôraznil Grendel.

Červeno-čírny majstrovský dres bude obliekať minimálne rok. Následne klub môže využiť opciu, na ktorej sa obe strany dohodli. Kontrakt podpísal v pondelok pred poludním. Poobede sa zapojil do prvej tréningovej jednotky.

"Veľmi sa na pôsobenie v Spartaku teším, aj keď je moja minulosť spätá so Slovanom. Verím, že to fanúšikovia pochopia. Či už som bol v Slovane alebo teraz v drese Spartaka nechám na ihrisku všetko. Snáď budú súdiť podľa výkonov na ihrisku. Želám si, aby som rýchlo medzi vás zapadol a pomohol klubu k naplneniu stanovených cieľov," pokračuje Erik.

Posledného tri a pol roka strávil v Poľsku, kde hájil farby Górniku Zabrze. Celkovo sa predstavil v takmer päťdesiatich dueloch. S andelmi ho už čoskoro čaká prvá vážna previerka. Zverenci Radoslava Látala nastúpia o dva týždne na úvodný súboj prvého predkola Ligy majstrov proti HŠK Zrinjski Mostar. Zápas sa hrá na Štadióne Antona Malatinského.

"Je to jedná z vecí, ktorá ma sem pritiahla. Súper je nebezpečný, pamätám si ho ešte z čias v Slovane. Mali s ním problémy, takže nás nečaká nič ľahké. Všetko je však 50 na 50. Pobijeme sa o postup," sľubuje novic v kádri.

Erik Grendel s mužstvom odcestuje v utorok na druhé sústredenie do Jaslovských Bohuníc. V rámci neho si priaznivci môžu posilu pozrieť v stredu od 17.00 hod, keď Spartak nastúpi v Červeníku proti Slovácku.

aktuálne na spartak.sk