Spartak sa dohodol so Senadom Jarovičom a Filipom Dangubičom

Spartak sa dohodol so Senadom Jarovičom a Filipom Dangubičom

Ide o štvrtú, resp. piatu letnú akvizíciu trnavského Spartaka.

S červeno-čírnymi absolvoval Senad Jarovič niekoľko tréningových jednotiek. Od trénera Látala dostal príležitosť v generálke proti Baníku Ostrava. V 67. minúte vystriedal Erika Jirku. Ocitol sa v sľubnej príležitosti, no tú mu vo vnútri šestnástky v poslednej chvíli zablokovala defenzíva Ostravy.

"Prežívam výborné pocity. Spartak je veľký klub s obrovským štadiónom a k tomu má fantastických fanúšikov. Cítim sa naozaj veľmi dobre. Chalani ma pozitívne prijali medzi seba. Som šťastný. Duel s Baníkom bol náročný, posledný pred Ligou majstrov. Neboli sme dobrí, ale určite sa zlepšíme (úsmev)," uviedol krátko po podpise dvojročnej zmluvy Senad.

Dvadsaťročný Jarovič meria 195 centimetrov. Síce sa narodil v nemeckom Langelfelde, no rodičia sú z Bosny a Hercegoviny. Naposledy bol na hosťovaní v slovinskom NK Dob, kam prišiel zo svojho materského klubu NK Domžale. Od vysokého zakončovateľa si andeli sľubujú skvalitnenie ofenzívy a najmä góly.

"Teší nás, že sme dospeli so Senadom k dohode. Zastupuje ho agent, ktorý má pod sebou Edina Džeka. V českej lige má taktiež dobrých hráčov, napríklad Mesanoviča. Jaroviča nám odporučil agent Manchestru City. O svojich kvalitách nás presvedčil ako v tréningovom procese, tak aj v súboji s Ostravou. Cítiť z neho veľkú motiváciu a túžbu na sebe pracovať. Pre mňa osobne ide o futbalistu s veľkou budúcnosťou," povedal generálny manažér Pavel Hoftych.

V ofenzíve aj s Dangubičom

Piaty (po Rusovovi, Grendelovi, Miesenböckovi a Jarovičovi, pozn. red.) letný podpis sa uskutočnil na trase HNK Rijeka - Spartak. Z druhého celku chorvátskej najvyššej súťaže prichádza 23-ročný univerzál Filip Dangubič. S majstrom Fortuna ligy sa dohodol na trojročnej zmluve.

"Všetko na mňa okamžite zapôsobilo - štadión, podmienky či ľudia okolo klubu. Vážim si, že budem súčasťou takéhoto mužstva. Verím, že dokážem čo najviac pomôcť spoluhráčom a ukážem to najlepšie, čo viem. V minulej sezóne som videl niektoré majstrovské zápasy a sledoval slovenskú súťaž. Uvedomujem si, že je to pre mňa veľká príležitosť ako sa posunúť na vyšší level," vyriekol Dangubič.

Filip je odchovancom Rijeky, kde sa i narodil. Skúsenosti naberal hosťovaním v slovinskej súťaži. Strávil tam dva a pol roka. Dangubič má za sebou štarty v mládežníckych výberoch reprezentácie Chorvátska - od U15 až po U21.

"Futbalista do útočnej formácie. V Rijeke sa pravidelne zapájal do prípravy. Väčšinu času bol na hosťovaní v Slovinsku. Góly vie pripraviť, ale aj zakončiť. Veríme, že tiež on nám pomôže v ofenzíve. Využili sme príležitosť priviesť ho do klubu. Výhodou je, že letnú prípravu, vrátane zápasov, absolvoval v kádri silnej Rijeky. Je tak stopercentne pripravený nastúpiť do tréningu a duelov," uzavrel Hoftych.

Obaja sa s mužstvom pripravujú na nadchádzajúci ročník a štart Ligy majstrov. Spartakovci nastúpia už 11.7. doma proti Mostaru. Hrá sa od 18.00 hod.

aktuálne na spartak.sk