Spartak sa nezľakol ani Anderlechtu. Oravec: Čisté konto je cenné, remíza sa počíta

Spartak sa nezľakol ani Anderlechtu. Oravec: Čisté konto je cenné, remíza sa počíta

V Belgicku urobili spartakovci ďalšiu skvelú reklamu nielen sebe, ale tiež slovenskému futbalu.

Zverenci Radoslava Látala pricestovali do Bruselu v oklieštenej zostave. Mužstvu chýbala až šestica zranených – Godál, Čonka, Kadlec, Sloboda, Rada či Hladík. Napriek tomu bolo v kabíne cítiť odhodlanie, ktoré sa ukázalo v priebehu celého stretnutia aj na ihrisku.

„Urobilo sa veľa zmien, ktoré spôsobili zranenia. Hrali sme v netradičnej zostave. Máme za sebou veľmi ťažký zápas, od súpera až po terén. Som rád, že sme ho zvládli. Čisté konto je veľmi cenné. Škoda, možno sme hlavne v posledných minútach mohli ísť viac za víťazstvom. Z lavičky poznali výsledok Fenerbahce. Nevadí, remíza sa počíta,“ uviedol v mixzóne Matej Oravec. Strelec víťazného gólu z prvého stretnutia zaskakoval na pravom kraji obrany.

Prítomní diváci, ktorých počet hlásateľ oznámil takmer dvanásťtisíc, veľa gólových príležitostí na jednej či druhej strane nevideli. Najviac rezonovala šanca Bakoša a na opačnej strane Morioku, ktorého výborne vychytal Chudý.

„Bola to veľká príležitosť, dala sa premeniť. Mrzí ma to. Erik Jirka to spravil perfektne, prešiel cez protihráča, posunul ju pod seba... Možno po viac tréningoch by som ju dal, ťažko povedať. Z jeho strany to však bolo dobré,“ vyjadril sa útočník Marek Bakoš.

Z malého Ríma prišlo svojich bojovníkov podporiť takmer sedemsto priaznivcov. Ako býva zvykom, aj na pôde Anderlechtu im pripravili domáce prostredie.

„Ľudia sú perfektní, či už doma alebo vonku. Spomeniem Ľubľanu, teraz Anderlecht. Hrá sa pred nimi veľmi dobre. Sú našim určitým zdrojom energie. Treba ich za to pochváliť. Vážime si to,“ pokračuje Bakoš.

Azda len málokto by pred štartom skupiny D tvrdil, že spartakovci budú takmer do posledného kola v hre o postup do jarnej časti. Bezgólová remíza, ktorú taktiež uhrali futbalisti Fenerbahce proti Dinamu Záhreb, im túto možnosť zobrala. V záverečnom kole sa doma pobijú o výbornú tretiu priečku.

„Ak by sa nám podarilo zvíťaziť, šanca by tam bola. Máme pred sebou rozlúčku proti Fenerbahce. Verím, že fanúšikovia vypredajú štadión. Doma sa chceme pobiť o výborný výsledok a naposledy ich v tejto sezóne potešiť,“ zdôraznil Lukáš Greššák.

Červeno-čírni stavili od začiatku na pevnú defenzívu, ktorá ich zdobila v predchádzajúcich dueloch, najmä predkolách. Opäť im priniesla úspech – proti Anderlechtu neinkasovali v druhom zápolení.

„Výsledkovo sme v tomto dvojzápase neboli horší. Ide o veľký klub, disponujú hráčmi na vysokej úrovni. Keď sa pozrieme na výsledky, ktoré sme s nimi uhrali, určite sa nemusíme hanbiť,“ prízvukuje Marek Bakoš.

Skvelú európsku jeseň ukončí Spartak na domácom Štadióne Antona Malatinského jedenásť dní pred Vianocami.

„Na Fenerbahce sa tešíme. Bude to sviatok a vyvrcholenie. Trochu nás mrzí, že nebudeme môcť zabojovať o postup, ale treba uznať, že tímy, ktoré hrali proti nám a postúpili, boli lepšie,“ uzavrel „Baky“.

Najbližšie sa spolu so spoluhráčmi predstaví v nedeľu od 14.00 hod pod Čebraťom proti Ružomberku. Vstupenky v cene 5 eur budú dostupné v pokladni na štadióne.

Fotogaléria


aktuálne na spartak.sk