Spartak sa predstaví v Bruseli. Grendel: Necháme na ihrisku všetko

Spartak sa predstaví v Bruseli. Grendel: Necháme na ihrisku všetko

Predposledné 5. kolo skupiny D odohrajú spartakovci na štadióne Constanta Vanden Stocka. Nastúpia proti súperovi, ktorého na svojej pôde zdolali.

O skvelom výsledku z prvého kola rozhodol pätnásť minút pred koncom defenzívny univerzál Matej Oravec. V malom Ríme spôsobil v tej chvíli nemalú eufóriu.

„Základom víťazstva bola dobrá defenzívna hra. Súper si vypracoval v priebehu prvého dejstva veľkú šancu, ktorú sme ale ustáli. Podarilo sa nám skórovať pred koncom. Všetko sa odvíjalo od defenzívy - keď stojíme dobre v bloku a dohrávame každú situáciu či využívame štandardky. Musíme to plniť pocitov a disciplinovane i vo štvrtok,“ uviedol tréner Radoslav Látal.

Do metropoly Belgicka nepricestovalo viacero futbalistov, ktorých stále trápi zranenie. Na ihrisku budú chýbať kapitán Godál, Čonka, Kadlec, ale aj Rada so Slobodom. Lazaret je naozaj veľký. Červeno-čírni si od začiatku aktuálnej sezóny pripíšu 34. súťažný duel.

„Myslím, že oba celky, čo sa týka strát, sú na tom podobne. Prišli sme s veľkými stratami, no musíme sa s tým vysporiadať. Chýbajú takí hráči, ktorí by nastúpili v základnej zostave. Tá enormná záťaž je cítiť. Na ihrisku uvidíme aj takých futbalistov, pre ktorých bude súboj Európskej ligy prvým od začiatku. Neplačeme, pripravili sme sa na tradičný klub s veľkou históriou. Chceme odovzdať čo najlepší výkon,“ zdôraznil ďalej Látal.

Výprava Spartaka priletela do Bruselu v stredu pred poludním. Tím absolvoval tradičný prezápasový tréning v hlavnom stánku Anderlechtu. Ešte pred ním si tréner Látal spolu s Grendelom splnili mediálne povinnosti.

„Boli by sme radi, keby odtiaľto odchádzame aspoň s bodom. Cieľ mám jasný, aby sme v skupine neskončili poslední. Verím, že sa rovnako nastavia chlapci a budeme sa po záverečnom hvizde spolu tešiť z dobre odvedenej roboty,“ povedal Grendel.

Skúsený stredopoliar v ostatnom kole nemohol nastúpiť a pomôcť spoluhráčom na pôde Dinama Záhreb. Aj preto sa na štvrtkové zápolenie teší oveľa viac.

„Bolo ťažké pozerať sa na to v televízii a nielen pre tú hmlu. Chalani bojovali statočne, podali dobrý výkon. Ak naň dokážeme nadviazať, môže to byť otvorený súboj. Domáci sa taktiež trápia s absenciami, neviem odhadnúť ich zostavu, uvidíme. Čo sa týka mňa, nebude to iba o mne. Nastúpi jedenásť hráčov, ktorí majú čo to za sebou. Budem sa snažiť im pomôcť najlepšie ako viem. Môže to byť v našich kariérach jeden z posledných zápasov v Európskej lige. Trnavským fanúšikom, ktorí vycestujú za nami, sľubujeme, že tam necháme všetko,“ prízvukuje Erik Grendel.

Podľa informácií koordinátora pre styk s fanúšikmi sa z Trnavy do Bruselu chystá okolo 500 až 700 priaznivcov. Duel bude zaujímavý i vďaka postaveniu oboch celkov v tabuľke. Skupinu D jasne ovládlo Dinamo Záhreb. V doterajšom priebehu nepocítilo príchuť prehry. Andelu sú s tromi bodmi tretí a Anderlecht je na chvoste. Zo štyroch zápasov uhrali bod.

„Šetriť sa určite nebudú. Je to Európska liga. Ide o tradičného účastníka, ktorý odohral takýchto stretnutí veľa. Označme to za futbalový sviatok. Nič nevypustia, nastúpia s tým najlepším, čo majú k dispozícii. Nečakám ľahký priebeh, budú nám chcieť oplatiť prehru z prvého kola,“ pokračuje tréner Radoslav Látal.

Štyridsaťosemročný kormidelník belgické prostredie pozná. Pred 25 rokmi nastúpil na Anderlechte v drese Schalke 04.

„Keď som sa prešiel po štadióne, veľa sa toho odvtedy nezmenilo. Čaká nás búrlivé prostredie. Štadión je krásny. Zišli sme z Balkánu a nabrali západný smer. Tešíme sa. Spomienky mám pekné, samozrejme. Postúpili sme cez nich. Chlapcom som prízvukoval, aby si to užili. Podáme čo najlepší výkon,“ uzavrel Látal.

Výkop zápasu je naplánovaný o 18.55 hod.

aktuálne na spartak.sk