Spartak si upísal dvojicu brankárov. V novej sezóne s Chudým a Rusovom

Spartak si upísal dvojicu brankárov. V novej sezóne s Chudým a Rusovom

Po letnom odchode Martina Vantrubu do pražskej Slavie sa FC Spartak Trnava dohodol na dvojročnom kontrakte s Dobrivojom Rusovom. O post jednotky si to rozdá s Martinom Chudým. Skúsený brankár predĺžil zmluvu s rovnakou dĺžkou.

Druhý menovaný prišiel do malého Ríma v lete, keď červeno-čírni hľadali k Vantrubovi dvojku. Dvadsaťdeväťročný brankár sa ale postupom času, aj pre zranenie talentovaného odchovanca Spartaka, prebojoval nastálo medzi tri žrde.

"(Úsmev). V závere som naskočil a podarilo sa nám získať titul. Už na jeseň ma môj manažér informoval, že klub má záujem o predĺženie spolupráce. Nebránil som sa tomu," uviedol spokojný Chudý.

V bráne andelov nastúpil do šiestich ligových stretnutí. Čisté konto si udržal štyrikrát.

"S Dobom sme sa zoznámili pri podpise zmluvy. V každom klube je konkurencia. Všade sú dvaja kvalitní, skúsení brankári alebo ako v Trnave talentovaní. Verím, že spolu vytvoríme úspešnú dvojicu, resp. trojicu a bude to fungovať," pokračuje Martin Chudý.

Dobrivoj Rusov sa do majstrovského Spartaka vracia po štvorročnej anabáze v poľských Gliwiciach. V nich odchytal sedemnásť duelov. V budúcej sezóne načne v červeno-čírnom drese druhú päťdesiatku súbojov.

"Prežívam výborné pocity. Vraciam sa domov. Tu som vyrastal i začínal s kariérou. Spartak mi je k srdcu najbližší. Odchádzal som s tým, že sa chcem jedného dňa vrátiť. Síce som nepočítal, že to bude tak skoro, ale veľmi sa teším," zdôraznil s úsmevom na tvári dvadsaťpäťročný brankár.

Po odchode z Poľska bol polroka bez angažmánu. Pripravoval sa individuálne.

"Čakal som na Spartak, v hlave som si ho určil za prioritu. Keby sme sa nedohodli, v lete by som musel, z pohľadu kariéry, zvoliť inú možnosť. Mal som ich viacero. V hre bolo i zotrvanie v Gliwiciach. Chcel som sa ale vrátiť domov, kde mi futbal chutil. V priebehu posledného polroka som trénoval individuálne a tiež s Tomášom Čechovičom z brankárskej akadémie Trnavy," prezradil na záver Rusov.

Dvojicu brankárov doplnia v budúcej sezóne opäť talentovaní Peter Urminský s Dominikom Takáčom, ktorí trénujú s hlavným mužstvom. Zápasovú prax získavajú v juniorke.

aktuálne na spartak.sk