Defenzívu a ofenzívu andelov prichádzajú vystužiť Anton Sloboda s Loicom Gagnonom. V letnom prestupovom období to je v poradí piata a šiesta nová akvizícia.


28-ročný Sloboda naposledy obliekal dres Podbeskidzie Bielsko-Biala. Za tri roky odohral v poľskej Ekstraklase sedemdesiat zápasov, v ktorých sa štyrikrát radoval z gólu. V uplynulej sezóne Podbieskidzie zostúpilo do druhej ligy.

„V Poľsku, čo sa týka futbalovej stránky, som zažil niečo nové. Liga je rýchlejšia a silovejšia. Na tie tri roky môžem spomínať i ba v dobrom. Bolo pre mňa však dôležité, aby som po vypadnutí hral opäť najvyššiu súťaž,“ hovorí Sloboda.

Skúsený futbalista, ktorý v nedeľu oslávi 29. narodeniny podpísal so Spartakom ročný kontrakt s opciou na ďalší rok.

„Ponuke zo Spartaka som sa potešil. Budem sa snažiť ukázať čo najlepšie viem a verím, že nadobudnuté skúsenosti pretavím do kvalitných výkonov na ihrisku, ktorými pomôžem Trnave k dosiahnutiu cieľov,“ usmieva sa bývalý hráč Ružomberka a Žižkova.

Klub bol s Antonom Slobodom v kontakte niekoľko týždňov. Po tom, čo sa v prvom zápase prvého predkola Európskej ligy nešťastne zranil Filip Deket, nabrali rokovania rýchly spád.

„Môže hrať na viacerých postoch v strede zálohy. Je to skúsený futbalista, mal by nahradiť Alda Baeza. Je to poctivý drič, ktorý nám môže pomôcť s medzihrou a s pevnením defenzívy,“ vyjadril sa generálny manažér Pavel Hoftych.

V poradí šiestou letnou akvizíciou Spartaka sa stal Loic Gagnon, ktorý uplynulé dva roky strávil v druhej lige v drese Bardejova. Jeho primárnym postom je krídlo.

„Som veľmi šťastný, cítim sa dobre a verím, že v Spartaku môžem výkonnostne napredovať. Všetko je tu fajn, spoluhráči, mesto, tréneri. Teším sa, že sme sa dohodli,“ neskrýval radosť 25-ročný ofenzívny hráč.

Andeli si ho vyhliadli vďaka dobrým referenciám. Už skôr dal na tohto hráča tip tréner Karhan, ktorý mal odporúčanie od trénera Bardejova. V malom Ríme podpísal zmluvu na dva roky.

„Narodil sa vo Francúzsku, takže na Európu je dobre adaptovaný. Dva roky strávil v Bardejove, vlani strelil sedem gólov. Veríme, že nám pomôže skvalitniť ofenzívu tímu. Je veľmi dobrý v súbojoch jeden na jedného,“ dodal ku Gagnonovi Pavel Hoftych.

Obaja hráči do odvety proti Hibernians nastúpiť nemôžu. Tímu však budú k dispozícii už v druhom predkole.