Úvodnú tréningovú jednotku pod taktovkou trénerského dua - Ricardo Chéu a Nuno Barbosa absolvovali andeli na ihrisku trnavskej Slavie. Zúčastnilo sa jej 21 futbalistov.

Najväčší otáznik visel nad predajom klubu, resp. vstupu nového investora. "V týchto hodinách prebiehajú posledné rokovania o prevode akcií na nových akcionárov. V krátkej budúcnosti by sa malo rozhodnúť. Potom budeme informovať o podrobnostiach," povedal na úvodnom zraze prípravy generálny manažér Spartaka Marián Černý. Hlavný akcionár klubu Vladimír Poór rokuje so spoločnosťou Cinemax.

Mužstvo opustilo viacero hráčov z uplynulej sezóny. Aktuálne sú na skúške štyria futbalisti - Goh Kadele, Amicha Landry, Mauro Suarez a Svajunas Čyzas. Ako ďalej prezradil Černý, gro má zmluvu do konca aktuálneho mesiaca. Na základe odporúčania trénera Chéua budú riešiť ich ďalšie zotrvanie.

"Moji zverenci sa musia stotožniť s tým, že som tréner, ktorý vždy ide za troma bodmi. A je pritom jedno, či hráme proti poslednému celku tabuľky alebo proti prvému. Viem, že počas sezóny môžu prísť dobré aj horšie časy, ale dôležité je, aby sme vždy hrali pozitívny futbal a to vštepujem aj hráčom. Na ihrisku treba vždy ukázať vášeň," vyjadril sa Chéu.

Do tímu sa vrátili viaceré známe tváre ako Dangubič zo Senice, T. Vantruba z Malženíc, Mihálik z Lokomotívy Košíc či brankár Urminský z Trenčína. Z juniorky prišiel Afričan Tyriq Kareem. Prvým novicom v kádri bude Matej Jakubek z Dubnice, ktorý má v najbližších hodinách sfinalizovať svoj prestup do malého Ríma.

Káder na úvodnom zraze

Brankári: Rusov, Takáč, Urminský
Hráči: Hing-Glover, Čonka, Turňa, Košút, Janečka, Sloboda, Dangubič, Mihálek, Horvát, Yilmaz, Depetris, T. Vantruba
Prišli: Matej Jakubek (Dubnica), Tyriq Kareem (B-mužstvo), Goh Kadele, Amicha Landry, Mauro Suarez, Svajunas Čyžas (všetci štyria skúška)
Chýbali: Bolek (rodinné dôvody), Lovat, Tavares (dovolenka), Grendel (dlhodobo zranený), Markoski (v riešení jeho zotrvanie), Tumma, L. Mihálik (zranenie)
Odišli: Abena (Slovan Bratislava), Miesenböck, Ashiru (koniec zmluvy), Pekár (Myjava), Kulhánek, Dudl, Rada (ukončené hosťovania)

Program letnej prípravy

15. júna: Fastav Zlín – Spartak Trnava (Holešov, 16:30)
18. júna: Spartak Trnava – KFC Komárno (Červeník, 17:00)
22. júna: Spartak Trnava – FC Petržalka (Červeník, 10:30)
26. júna: Spartak Trnava – MFK Skalica (Červeník, 17:00)
29. júna: Sigma Olomouc – Spartak Trnava (Olomouc, 15:00)
6. júla: Československý superpohár: Spartak Trnava - Slavia Praha (v Dunajskej Strede)
11. júla: 1. zápas 1. predkola Európskej ligy UEFA 2019/2020
18. júla: odveta 1. predkola EL
21. júla: prvé kolo Fortuna ligy 2019/2020
* Termíny sa môžu zmeniť.