Spartak vstúpil do zimnej prípravy s viacerými zmenami. Novicom je Turňa

Spartak vstúpil do zimnej prípravy s viacerými zmenami. Novicom je Turňa

Mužstvo privítalo krátko popoludní v kabíne nové vedenie. Úvodnú zimnú tréningovú jednotku absolvovali futbalisti na umelej tráve v Hlohovci.

Nezúčastnili sa jej stopér Ivan Hladík, stredopoliar Anton Sloboda a krídelník TomᚠBrigant (všetci traja nemajú doliečené zranenia, pozn. red.). Individuálne trénovali Matúš Čonka, Jakub Rada a Andrej Lovás. Z realizačného tímu chýbal tréner brankárov Pavel Kamesch, keďže je s reprezentačnou dvadsajednotkou.

K hráčom, ktorí neoblečú na jar dres Spartaka, sa pridal v pondelok ráno i pravý obranca Andrej Kadlec. Reprezentant do 21 rokov prestúpil do požskej Jagiellonie Bialystok. V mužstve nepokračuje ani defenzívny univerzál Matej Oravec, vypršal mu kontrakt. Naopak, novicom je skúsený Matúš Turňa. Tridsadvaročný pravý bek hájil naposledy farby Podbrezovej.

„Som plný očakávaní. Teším sa, že Spartak prejavil o moje služby záujem. Po rýchlom rozhovore s rodinou som neváhal a vežmi rád prišiel. Trnava je futbalové mesto, má super štadión i fanúšikov. Vnímam ju ako skvelú príležitos,“ uviedol Turňa. S andelmi sa dohodol do konca aktuálneho ročníka.


Na foto druhý sprava. Foto: Eleonóra Szombatová

Na spadnutie je tiež hosovanie talentovaného devätnásročného žavého obrancu Václava Dudla zo Sparty Praha. K tímu sa pripojí najneskôr v stredu. Z juniorky sa do hlavného mužstva vrátili Štefan Pekár, TomᚠBrigant, Július Gombala s Tomášom Vantrubom. Z košickej Lokomotívy sa hlásil v úvode prípravy LukᚠMihálik.

„Nálada je výborná. Podobne ako chalani, aj ja sa teším na prípravu. Nie je to tak, ako písali v médiách, že Spartak končí. Niektorí chalani zostali, iní, ktorí dosiahli na Slovensku maximum, môžu v prípade dobrej ponuky odís. Káder ešte doplníme. Radi by sme poskladali mužstvo čo najlepšie a doplnili ho mladými futbalistami. Asistent Gašparík dokázal v doraste, že sú tam šikovní hráči. Po jeseni sa držia na špici tabužky. Stále je o čo hra. Ciele si povieme v šatni a pôjdeme za nimi kvalitnou prácou,“ povedal jasne tréner Michal Ščasný.

V zimnej zaberačke majú šancu ukáza svoj potenciál a presvedči trénersky kolektív dorastenci, ktorých vybral asistent Michal Gašparík ml. Okrem vypomáhania pri áčku zostáva naďalej trénerom staršieho dorastu. V kabíne sa objavili Ivan Mesík, Leonard Bencz, Gergely Tumma, Kristián Mihálek, Daniel Dvorák a Alexander Horvát. Posledný menovaný má za sebou tri minúty proti Trenčínu (záverečné ligové kolo jesene, pozn. red.). Brazílčan Rafael Tavares – rovnako U19 - pricestuje do malého Ríma v utorok.

„Teším sa na novú skúsenos, pocity sú príjemné. Postupom času si s trénerom Ščasným všetko nastavíme. Mojou hlavnou úlohou je mu vo všetkom pomáha. Dúfam, že sa podarí udrža starších hráčov. Bez nich to nebude jednoduché, poznám to z pozície bývalého futbalistu. Čo sa týka dorastencov, nečakajme, že sa hneď presadí pä alebo šes z nich. Budem rád, keď to vyjde dvom,“ pokračuje Gašparík ml.

Nové vedenie sa zoznamuje s klubovou situáciou

Ako informoval PR manažér Spartaka Peter Žember, nové vedenie prevzalo klub po nástupe 3.1. Odvtedy začalo rieši aktuálnu situáciu. Prioritou je zachráni trnavský futbal.

"Okrem toho bolo dôležité nastavi plnohodnotnú a bezproblémovú prípravu. Mužstvo vycestuje na prelome január/február na kondično-herné sústredenie do Turecka. Robíme všetko pre to, aby bol klub po finančnej stránke zabezpečený. Je to podmienené, žiaž, aj niektorými odchodmi. Mesačný rozpočet A tímu musíme zredukova takmer o polovicu. Tie by však nastali i v prípade normálneho stavu, keďže chalani majú za sebou výnimočný rok a množstvo z nich preukázalo kvalitu s potenciálom. Neunikli tak pozornému oku futbalových agentov. Každému jednému ďakujeme za odvedené služby. Nálada so štartom zimného drilu je pozitívna, chceme v nej vytrva a postupne napĺňa ciele. O tých budú informova kluboví funkcionári na tlačovej konferencii tesne pred štartom jarnej časti ligového ročníka," uzavrel Žember.

Zapojili sa do prípravy:

1 Martin Chudý, 31 Dobrivoj Rusov, 40 Peter Urminský, 71 Dominik Takáč, 3 Oliver Janso, 21 Boris Godál, 4 Alexander Horvát, 25 Jakub Rada, 6 Jiří Kulhánek, 26 Patryk Malecki, 7 Vakho Čanturišvili, 27 Andrej Lovás, 8 Erik Grendel, 28 LukᚠLupták, 11 Kubilay Yilmaz, 29 Senad Jarovič, 12 Filip Dangubič, 32 LukᚠMihálik, 13 Július Gombala, 39 Štefan Pekár, 14 TomᚠVantruba, Ivan Mesík, 15 Ivan Hladík, Leonard Bencz, 16 Davit Skhirtladze, Gergely Tumma, 17 Fabian Miesenbock, Kristián Mihálek, 18 Anton Sloboda, Rafael Tavares, 19 TomᚠBrigant, 20 Matúš Čonka, 2 Matúš Turňa

Príchody: Július Gombala – návrat z juniorky, Štefan Pekár – návrat z juniorky, TomᚠBrigant – návrat z juniorky, TomᚠVantruba – návrat z juniorky, LukᚠMihálik – návrat z Lokomotíva Košice, Alexander Horvát – U19, Kristián Mihálek – U19, Rafael Tavares – U19, Leonard Bencz – U19, Gergely Tumma – U19, Ivan Mesík – U19, Matúš Turňa - Podbrezová
Odchody: Marek Bakoš - (koniec hosovania, návrat do Plzne), Erik Jirka – (CZ Belehrad), LukᚠGreššák - (Zaglebie Sosnowiec), Martin Tóth - (Zaglebie Sosnowiec), Ali Ghorbani - (Sepahan SC), Andrej Kadlec - (Jagiellonia Bialystok), Matej Oravec – (koniec zmluvy)

Program zimnej prípravy:

9.1. o 13.00: Spartak - 1.SC Znojmo (Senec)
12.1. o 14.00: Spartak - Liptovský Mikulᚠ(Považská Bystrica)
16.1. o 14.00: Spartak - MFK Skalica (Skalica)
19.1. o 14.00 Gyirmot - Spartak (Gyirmot)
26.1. o 14.00: Spartak - Vasas Budapeš (Lipót)
27.1. - 6.2.: sústredenie v Turecku - dva alebo tri zápasy - súperi v riešení
9.2. o 15.00 generálka na Fortuna ligu: Spartak - Wiener Neustadt (Viedeň)

Fotogaléria


aktuálne na spartak.sk